לעמוד הראשי
 הקרון של עדה
 

פלואוריד במים בישראל

מאת:עדה שנים


בטבע קימת תרכובת פלואוריד הסידן. תרכובת זו עשויה לצמצם את מקרי עששת השיניים אצל ילדים, אך בהפלרת המים לא משתמשים בפלואוריד הסידן אלא בחומצה פלואורוסיליצית.

 

חומצה זו מגיעה מתעשיית הדשנים בנגב ממפעל רותם, והיא ברמה של 1 PPM , היא אמורה לשפר לכאורה את בריאות השיניים של ילדי ישראל, על פי משרד הבריאות. אך למעשה זוהי פסולת רעילה של תעשיות הדשנים הכימיים, שאמורה הייתה להיות מפונה לאתר פסולת מסוכנת בגלל רעילותה הרבה.


מתברר, כי החומצה הרעילה הזו, הנכנסת לסירי  הבישול שלנו ולמי השתייה שלנו ולמקלחות שלנו ולבריכות השחייה שלנו מכילה 19% פלואוריד, והיא מכילה גם  חומרים רעילים נוספים כגון : ארסן,
שהוא מסרטן ידוע, עופרת, סיליקון  - חומרים הגורמים לאלצהיימר ולסרטן.

 

הפלואוריד הוא הרעל החזק ביותר, שעולה מארובות המפעלים מאז מלחמת העולם הראשונה, והוא יצא
מארובות הגזים בהם נרצחו מיליוני יהודים  במלחמת העולם השנייה! הנזקים הבריאותיים הנגרמים לנו כתוצאה מהפלרת המים  הם רבים מאוד; ספיגת חומרים רעילים דרך העור, כלור ופלואור, ברחצה או
בשחייה גורמת לחדירת הכימיקלים ישירות לזרם הדם ללא אפשרות שיצאו דרך המעיים החוצה.

 

כמות של 2 חלקיקים למיליון של פלואוריד במי השתייה יש בה כדי לעכב את תנועת תאי הדם הלבנים
ובכך לפגוע ביכולתם להרוס חיידקים ווירוסים.

 1 מ"ג לליטר הוא חלקיק אחד למיליון. הפלואוריד מפריע  לפעילות בלוטת האיצטרובל, המיצרת סרוטונין ביום ומלטונין בלילה. בעקבות החשיפה לפלואוריד מיצרת בלוטת האצטרובל פחות מלטונין. המלטונין נחשב לחומר אנטיאוקסידנטי  ואנטי-סרטני חשוב ביותר בגופנו. חלקיק אחד למיליון מספיק כדי לגרום  להתפרקות הקולגן בגופנו, ולכן שתיית מים המכילים פלואוריד גורמת לקמטים בעור,   ולהחלשת הרצועות, הגידים והשרירים.

שתיית מים המכילים 1 חלקי  מיליון פלואוריד גורמת לכתמים בשיניים – שיניים מנומרות. מחקר בבריטניה מצא, כי הפלואוריד בריכוז הזה העלה את שיעור השברים בירכיים ב- 40%. בקנזס
אוטווה נמצא שהפלרת מים הכפילה את כמות העששת בקרב ילדים בני 5-6( J.DENT RES
 1951 30 ;4;465 D)
מחקר באוניברסיטת אריזונה ב- 1992 מצא , כי ככל שהילדים שתו יותר פלואוריד במים, כך היו להם יותר חורים בשיניים. (CLINICAL PEDIATRICS
1991;30;614-617 ). הפלואוריד גורם לפי שניים או יותר  פלואורוזיס. בעבר הטמינו שאריות פלואורידים במקומות שונים  בארה"ב, וכתוצאה מכך היו מקרי הרעלה רבים הן של בני אדם והן של עדרי בקר וצאן  ושל שטחי חקלאות. בעקבות תביעות משפטיות נאלצו חברות האלומיניום  והפוספטים לשלם פיצויים של מאות מיליוני דולרים לתובעים. בעקבות נזקי התביעות האלה צץ רעיון "גאוני" ;
במקום להרעיל מחוז אחד בריכוזי פלואוריד גבוהים, ירעילו את כל האומה בכמויות קטנות, כך שאף אחד לא יתלונן או יגיש תביעת נזקי בריאות.


הפלואוריד נמצא בפצצת אטום והוא דרוש להעשרת אורניום ולהגדלת עוצמת הפיצוץ. הוא ידוע כרעל עכברים יעיל וחזק ביותר, ועל משאיות להובלת פלואוריד יש סימון של רעל. הפלואוריד נמצא בשימוש בבתי הזיקוק לצורך ייצור בנזין משתמשים בו בבתי חרושת להתכת מתכות כמו אלומיניום, ברזל, בריליום, להכנת לוחות חשמליים למחשב, לייצור חומרי הדברה, גזי קירור למזגנים, לייצור פלסטיק, טפלון, זכוכית, לבנים, קרמיקה, תרופות רבות, כגון פרוזק. תחנות הפחם בחרות החשמל פולטות כמויות רבות של פלואוריד לאוויר. הפלואוריד נמצא בקצף נגד אש ובתרסיסים שונים, הגורמים לפליטתו לאוויר.

 

טיפול בפלואוריד עשוי לצמצם את שכיחות עששת השיניים ב- 0.1-0.3 חורים בשיניים לילד אחד מכל חמישה ילדים במהלך 10 שנים מגיל 7 עד גיל 17.

 

אך מצד שני הוא גורם לנזקים בריאותיים רבים וחמורים. המסקנה היא שמרעילים את המדינה כדי לחסוך מכל ילד חמישי בממוצע סתימה אחת במשך 10שנים.

 

ראש עיריית נס ציונה, מר יוסי שבו, שמע על נזקי הפלרת המים בכנס, שאורגן על ידי ד"ר מרדכי הוכברג, ואמר :"גם אם רק עשירית ממה ששמעתי פה נכון – אני מפסיק את ההפלרה של המים". בנס ציונה לא מפלירים את המים.

ישראל ואירלנד הן המדינות היחידות בעולם, המחדירות פלואור למים על פי חוק.

על פי מאמר מאת ד"ר דוד שדה.

 למידע נוסף פנו אל :adashanim@gmail.com

עדה שנים

מורה אקדמאית ללשון עברית

 הכנה לבגרות

 08-9471689   נייד: 050-6763975

קישורים ל"קרונות" הנוספים של עדה:

 פגשתי את ורוניקה (ירחון 46)

לאכול,להתפלל,לאהוב (ירחון 46)

הדרך לבלימת הרס עצמי (ירחון 44)

אין תוכו כברו (ירחון 42)

הים הוא פלסמה(ירחון 41)

מזון אורגני ומים (ירחון 41)

סופר נני (ירחון 39)

באושר ואושר(ירחון 37)

איפה מוצאים את השקט (ירחון 29)

למה לאט (ירחון 28)

מה שטוב לנסיך צ'רלס (ירחון 26)

עוד משהו על מדעיות ורפואה (ירחון 22)

הרפואה,המדע ואנחנו (ירחון 20)

כי מן המים אתה ואל המים תשוב (ירחון 17)

אימא עשר (ירחון 16)

יום אביב בחורף  (ירחון 16) 

כרוניקה של מוות ידוע מראש (ירחון 15)

 ד"ר פיל, אני מאוהבת בך! (ירחון 14)

 איפה אני נגמר ואיפה מתחיל העולם(ירחון 13)

"תיקח אחריות" (ירחון 11)

(ועוד בירחונים קודמים)

שים לב : המידע הנחשף באתר אינטרנט זה אינו מהווה תחליף מכל סוג שהוא לייעוץ ולטיפול רפואי

 

 

 

 

 
 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם על אחריות המפרסם בלבד