דף הבית

יסודות ההתמרה

 עקרונות השיטת  

האישה מאחורי

תוכנית

לוח זמנים

גלריה

סדנאות וקורסים

עיתונות

עדכונים

וחדשות

מגזין מיתוס

אילת

העיתון הסלובני

 "7 ימים"

Flor de Lotus

 hotel KORINJAK

להביא

שינוי

הדרך לתקשור

הפחד

 
 
 

 

איני מאמינה בנבואות על חורבן העולם

ראיון שנתנה נעמי פיינברג לעיתונאי

בויאן טומאז'יץ'

(Bojan Tomažič)

שהופיע בעיתון הסלובני

 "7 ימים" (7 dni)

בתאריך 25/4/2007

מקצוע

"ההתמרה"

המכון

הבינלאומי

שנה טובה

2009

 

אתם נמצאים בדף -מתוך העיתונות

עמוד הראשי 

 

חייה של נעמי פיינברג היו רצופים בלימוד ובחיפוש בפילוסופיות ודתות, ובחיפוש אחרי תורה ושיטה שתביא ל-Self realization. נ. פיינברג נולדה וגדלה בישראל, אבל בעשר השנים האחרונות היא מלמדת אנשים באירופה, אסיה ואמריקה. השיטה בה היא מלמדת הנקראת "הַתְמָרה מֶרְכָּבָה", שמשמשת לריפוי כללי וטראנספורמציה. לנ. פיינברג ישנם תלמידים רבים גם בסלובניה. כמו בשנים עברו היא תפעיל סדנה בהתמרה, בסמולניק, סלובניה.

שאלה: האם את פילוסופית, היֶלרית (מרפאה), שָׁאמאנית או מכשפה?

תשובה: איני משתמשת בביטויים מסורתיים כלשהם, מכיוון שיש להם קונוטציות (הסברים או משמעויות) מקובלות.

אינני מכשפה או שָאמאנית או הילֶרית. אני רואה את עצמי, בעיקר, כבעלת חזון ומעשה בדרך חדשה ומנקודת מבט חדשה כלפי הבריאה, החיים והקיום כולו.

שאלה: מהי הפילוסופיה שלך?

תשובה: ההיבט שלי הוא שכל הבריאה נבראה מלכתחילה עם אנרגיית חיים וללא שלילה. הבריאה נבראה מלכתחילה במה שאני מכנה "מָאֲרָג", במשמעות של רשת. ה"רשת" הזאת אפשרה שכל רעיון יהיה חיובי וטוב. רעיון טוב, במשמעות שכל רעיון יכול לפגוש ברעיון אחר בלא שיתקיים עימוּת (קונפליקט) ביניהם. כמו אש ומים כאשר הם נפגשים ביניהם, אין הם משמידים זה את זה, אלא חולפים האחד בסמוך לשני, כל אחד בתזמון שלו.

כזאת הייתה הבריאה הראשונית המקורית. אבל כאשר משהו חורג אל מחוץ למערכת ה"רשת" הזאת הרי הוא מקבל מהות של ריק (וָקוּאוֹם), מה שמתחיל ליצור עָכָּבות ומחסומים לקיום ומימוש של החיים והרעיון, וזה מה שגורם לחולי. החיידקים (הבקטריות), שבתחילה התקיימו מבלי להיות מחוללי מחלות. רק לאחר שחרגו מן הרשת הם התחילו לגרום לחולָיים וליטול את חייהם של יצורים אחרים.

הפילוסופיה שלי רואה לה למטרה להחזיר ל"רשת" את כל החלקיקים שחרגו ממנה. המשמעות אינה להשמיד אותם או לסלקם, מכיוון שעדיין יש להם השפעה על המערכת והם אנרגיה קיימת וממשית, אלא לשנותם ולהחזירם לתוך ה"מארג" ולמצב שלא יהיו בעימות עם שום דבר אחר.

אני אומרת שניתן להשתמש בכל דבר קיים (פלסטיק ומוצרים סינטטיים אחרים, או גורמים מזהמים אחרים). יש לנו אפשרות לשנות ולהפוך את הכיוון של זיהום האוויר והסביבה, מכיוון שכל הגורמים האלו היו מלכתחילה בתוך ה"מארג". הם לא הגיעו אלינו מ"שום מקום", הם שייכים לבריאה.

אנחנו משתמשים במכוניות, במטוסים ובדברים יפים אחרים... ומדוע לא, הרי כולם נוצרו על פי רעיונות אלוהיים. אין שום צורך לשלול אותם משום שאין דבר שהוא שלילי במהותו.

שאלה: האם נקודת המוצא של הפילוסופיה הזאת הינה בניגוד לדעה העכשווית המקובלת, על קיומה של תלות הדדית?

תשובה: כל הברואים הם קבוצה גדולה של יצורים שמתוכם רק אנחנו, המין האנושי, התכּוָוצנו לתוך אֶגו קטן, ופיתחנו את המחשבה כי האֲני שלנו הוא היחיד והמיוחד, ושהאני שלי הוא היכול לעזור לעצמי לעשות את כל הדברים. זאת מחשבה המצמצמת הכול סביב האֶגו, המונעת אותנו מלראות את עצמנו בראייה מרחבית (בפרספקטיבה) שאנחנו יְשׁוּיוֹת יִיחוּדיות הקשורות לכל המארג של ה"תוכנית הגדולה". כאשר אתה נמצא בבעיה, המשמעות היא שהישות שלך היא במצב של הגבלה ואי-תִפקוד על פי התוכנה המקורית. מצב זה הינו הזמן הנכון ל"הרחיב את עצמך" ולבקש עזרה ממישהו המסוגל לראות את ההיקף הרחב של מצבך. כשאני חולה אני לא מהוה צינור לזרימה יקומית, ואז התנאים הם כאלה שאיני רואה את המרחב ומצבי גרוע יותר. זאת הסיבה שיש צורך לתָמֵר (לעשות טראנספורמציה). ישנם גם מצבים שגם אני מבקשת עזרה ואני עושה זאת מבלי להתחשב ב"אגו" שלי.

 לחיות את החיים

 שאלה: מהי בריאות?

תשובה: מטרת ה"חיים" היא לחיות את החיים. המשמעות ל"חיים" היא לממש במלואם את המהות הפיזית והלא-פיזית שלנו. מזה נובע מה שאני מבינה במשמעות המילה "בריאות" – לאפשר לחיות את החיים. ברגע שאיננו יכולים לחיות יותר את החיים – אנו חולים. זאת התמצית וכל המשמעות.

כלומר, בריאות משמעותה לחיות את החיים כפי שאנו מתוכנתים לחיות אותם, במימוש כל הפוטנציאל שבנו.

שאלה: למה יש היום כל כך הרבה מחלות וחולי בעולם?

תשובה: הסיבות לחולי, לרעידות אדמה ולקטסטרופות בכל השטחים (באטמוספרה, במים, בימים, ביבשה, במין האנושי, בבעלי-החיים ובצמחיה) נעוצות בתנאים בהם מתפקדת הבריאה. התנאים בהם אנו חיים גורמים לסבל ולמחלות. במילים אחרות – התנאים, שבהם הבריאה מתקיימת, גורמים לחוסר יכולת הישָׂרְדוּת, לחוסר יכולת קיום ולפחדים.

שאלה: לגבי האדם המודרני המלא פחדים, האם באופן כללי כל אחד מאיתנו זקוק לפסיכיאטר או לפסיכולוג?

תשובה: אינני מאמינה שפסיכיאטר מסוגל להתעמת עם פחדים של אנשים אחרים ולטפל בפחדיהם, משום שפסיכיאטרים מלאים בפחדים בעצמם. הסיבה לפחד היא בהיותנו במצב מתמיד של צורך להלחם על חיינו, מיום היוולדנו ועד לסוף חיינו. צורך זה הינו הגורם הבסיסי שיוצר את כל השׂנאה, הרוע, החולי הגופני, קשיי הקיום וההישרדות, והקטסטרופות בחברה ובטבע. ואנו כולנו נולדנו לתוך תנאים כאלה.

הרעיון שבבסיס ה"התמרה" הינו להגיע ל"סיבה האמיתית הראשונית", שיוצרת את הפחד, החולי, מלחמות העולם וכו'. מדברים הרבה על "הפסקת המלחמות בעולם", אולם המלחמות לעולם לא ייפָּסְקו כל עוד קיימים הפחד או הצורך להגן על הטריטוריה, לה זקוקה קבוצה אֶתְנית כדי להישרד.

שאלה: האם את חושבת שאפשרי לרפא כל מחלה, או אפילו לרפא את כל המחלות?

תשובה: כל מחלה ניתנת לריפוי כאשר נרָפֵּא את התנאים "שגרמו" למחלה. אם לא יְרוּפאו התנאים הנ"ל, אין כל סיכוי לריפוי ממשי. כלל זה נכון לגבי כל מחלה ומחלה. הסיבה למצב של מחלה היא "חוסר אנרגיית חיים".

שאלה: מה הגורם לאובדן "אנרגיית חיים"?

תשובה: לאובדן "אנרגיית חיים" ישנה תִשלובת של סיבות רבות. יש מחלות שהן תוצאה למצב חמור של "חֶסֶר באנרגיית חיים", כאשר כל המערכת קרסה והיא חסרה לגמרי "אנרגיית חיים".

יש מחלות אחרות הנגרמות ע"י חסר חלקי ב"אנרגיית חיים". מידת החסר ב"אנרגיית חיים" היא הקובעת את החומרה (Severity) של המחלה.

מובן מאליו כי קל הרבה יותר לרפא מצב שנגרם ע"י חסר חלקי ב"אנרגיית חיים" מאשר מצב שבו כבר קרסה המערכת בגלל אובדן כל (או רוב) "אנרגיית החיים". במקרה החמור יותר יש לתת תשומת לב ליותר גורמים שהביאו למצב ושזקוקים להיות מֻתְמָרים (לעבור טראנספורמציה). זה גם מה שקובע אם בטיפול תהיה הצלחה או אי-הצלחה.

בטיפול, אם איני מוצאת בעיה של חסר ב"אנרגיית חיים", אני מאתרת את הסיבות למצב ומטפלת בהן. אולם, אם המצב שמצאתי הוא חמור מאוד, במיוחד במקרים שהחולי הינו חולי מתמשך וקיים לאורך זמן, מה שגרם כבר לתוצאות והשפעות על הרבה מערכות בגוף. במצב זה עולה השאלה החשובה: מהי המהירות בה ניתן להחזיר את המערכת לתִקנה, ואם כבר אין זמן לכך.

לדוגמה: במקרה שהמחלה היא "גידול" החוסם כבר את מערכת העיכול, לפעמים אין אפשרות ל"חָדֵשׁ את המערכת במהירות המספיקה להציל את חיי החולה.

תמיד צריך ל"חָדֵשׁ את המערכת הפגועה. אֵבֶר לאחר ניתוח כבר אינו במצבו המקורי, אך אפשר לחדש אותו ולהחזירו למצבו הקודם. את זאת אפשר לעשות מיידית ב"גוף האנרגטי" של המטופל, אבל אין זה פועל מיידית ב"גוף הפיזי" שלו, שכן המימד הפיזי מוגבל בזמן ובמקום ויש צורך בזמן לשינוי פיזי. תוצאת הטיפול תלויה בנזק הפיזי הקיים כבר, וכן במהירות של התחדשות התאים ברקמה הפגועה. קיים שוני בין המערכות במובן זה, שכן יש כאלו שהתחדשותן מהירה מאוד בעוד שאחרות אינן כאלה.

לדוגמה: אם הפגיעה היא חתך וללא אילוח (אינפקציה) או נזק דומה, החתך מתאחה והמערכת חודשה בתוך מספר ימים.

כמו כן, חשוב מאוד להימנע מ"וָקואוּם", על ידי כך שמנטרלים את הסיבה הראשונית והבסיסית להיווצרותו. 

שאלה: האם מחלות פוגעות גם בך? מתי לאחרונה היית חולה? מה את עושה במצבים של שפעת, התקררות וכד'?

תשובה: באפריל 2007 חליתי בהצטננות, בו-זמנית עם האנשים שבסביבתי. טיפלתי בעצמי ע"י ביצוע התמרה וגם התקשרתי לתלמידתי יאן מפורטוגל וביקשתי שתטפל בי ממרחק. היא טיפלה ב"גוף האנרגטי" שלי והטיפול עזר.

ביולי 2002 חליתי בסַלמונֶלה, במריבור, מביצה שקניתי בשוּק ואוּשׁפזתי בבית-חולים. קבלתי עזרה מתלמיד ובבית החולים קבלתי עירוי נוזלים וקלי, ומצבי השתפר. מאוחר יותר, כתוצאת לווי התפתחה בָּצֶקֶת ברגלַי. תלמידתי יאן טיפלה בי ונרפאתי לגמרי מהבצקת.

שאלה: האם השיטה שתיארת יכולה גם למנוע מחלות?

תשובה: בוודאי!

בעשייה של תרגילי נשימה, התמרה, ותשומת-לב למקומות שאני נמצאת בהם, אני יכולה להגן על עצמי ולמנוע מחלות. במקומות אלה אני מתמירה מזונות, מים, מקומות שהייה וכד'. אני יכולה לשמור על בריאותי במקום בו אני נמצאת – במצב שבו אין תנאים שיוצרים מחלות איני חולה כלל; ובמצב שבו כן ישנם תנאים היוצרים מחלות אני אחלה פחות מאנשים אחרים הנמצאים שם.

שאלה: מדוע הולך וגדל מספר החולים החדשים בין בני האדם ובעלי חיים אחרים? האם העולם מתקדם לקראת קטסטרופה?

תשובה: כדור שלג המתגלגל במדרון, אוסף יותר ויותר שלג וגדל בנפחו, עד שנעשה לכדור ענק. כך קורה גם לחברה האנושית בתקופתנו, שהיא תוצאה של "תשלובת סיבות", שהצטברו במשך מיליוני שנים של היסטוריה אנושית. אנו מתדרדרים במדרון ו"כדור השלג" שלנו צובר יותר ויותר שלג תוך כדי ירידתו עד שהיום הינו ענק בנפחו וגורם לאופן בו מתפקד עולמנו כיום. עולמנו שונה בתִפקודו כיום מזה שהיה לו לפני 100–150 שנים. מריבור של ימינו, לדוגמה, הייתה שונה לגמרי בשנת 1995 בהשוואה למריבור כיום. אנחנו במצב בו קיימות הרבה "תשלובות של סיבות" היוצרות וקואום ובמקביל קיימות הרבה "תשלובות של סיבות" אחרות היוצרות "אנרגיית חיים". התוצאה לכך היא שלא רק הוקואום קיים אלא גם קיימים סוגים רבים אחרים של אנרגיות שכֵּן מתַפקדות. במבט מן החוץ הכול נראה כאילו אנו באמצע קטסטרופה. אולם, כפי שהפתגם האָרָמי אומר "אִיסְטְרָא בלְגינָא קישׁ קישׁ קַרְיָא", שמשמעותו אבנים קטנות בתוך כלי עושות רעש גדול וכי כל השלילי בעולם מהווה חלקיקים קטנים בלבד, באופן פרופורציוני למִכלול, ויוצרים רושם חזק כמו רעש האבנים הקטנות, בהקשר לכל החיים והתיקונים.

אני איני מאמינה בנבואות חורבן. בעיני נבואות אלו אינן הגיוניות וחסרות חכמה, שכן לפי חוק יקומי אף אנרגיה אינה נעלמת או אובדת. כל אנרגיה ממשיכה להתקיים באחד מן המצבים האפשריים לגביה, אלא אם כן הֻתְמֶרָה ושׁוּנְתָה.

נניח שכן התרחש חורבן, חרבן זו אנרגיה של טראומה, ואקום, חוסר "אנרגיית חיים", ובמהותו מהווה חולי. מצב מחלה כזה מוליד את אותה האנרגיה - שהינה חולי וטראומה וכך המצב עלול להיות ולהימשך עד אינסוף). האם ניתן להאמין שהבריאה תיבָּנה ממצב של מחלה. אין אפשרות ש"עולם חדש" ייווצר ממצב של קטסטרופה וחורבן. אפשר להסביר זאת ע"י שימוש בתיאוריה הקומוניסטית, שאמרה "על חורבות עולם ישן – עולם חדש נָקימה". התוצאה הייתה שהעולם הקומוניסטי עצמו נחרב, למעשה החריב את עצמו, בכך שהחריב את העולם הישן.

נימוק מעשי נוסף ישנו בקביעה של הפיסיקה המודרנית כי "כאשר יש תנועה, אפשר לצפות את כיוונה, אולם, אם אין לצופה מרחב ראיה אין באפשרותו לצפות משהו שעלול לעצור תנועה זו", וכן הצופה יכול להשפיע על התנועה, באותה מידה יש להתייחס לנבואות. נביא רואה את הכיוון, אך לא בהכרח הוא רואה את כל הדרך ואת כל מה שעתיד לבוא.

הדברים משתנים ודבר אינו קבוע, ורק לתנועה ולשינויים אפשר להתייחס כאמת מוחלטת, כאמת היחידה. האם נביא, המצוי במימד החומרי, יכול לראות במימדים אחרים? האם הוא יכול לנבא קטסטרופה? הנביא מדבר בלשון של עולם החומר כשרק המילים הן חומר אבל בדיעבד אין לו מרחב ראייה לממדים ולתנועה האחרת. גם דברי אלוהים אינם נאמרים כדברים קבועים, שכן המסר האלוהי מגיע אלינו לאחר שהוא עובר "תִרגומים" רבים מאוד. לכן מי שמקבל את המסר יכול להעביר הלאה רק מה שהוא רואה (מסר שעבר תרגומים ושינויים). דבר זה נכון גם לגבי כל התִקשׁוּרים, והמדיום, שמספרים לאנשים סיפורים המושפעים מצורת ראייתם האישית.

בניגוד לכך, אני לא מספרת את העתיד לאנשים.

שאלה: אולם, האם את יכולה ל"ראות" דברים?

תשובה: לא. אני יכולה לראות דברים בפרספקטיבה, ואני יכולה לתמר דברים שעלולים לחסום בני אדם, ועל ידי כך לגרום שהאדם יזרום עם "אנרגיית החיים" ולא ב"וקואום".

שאלה: האם נקודת המבט שלך וההוראה שלך גם הן בשינוי?

תשובה: ההוראה שלי משתנה מרגע אחד למשנהו, אך בשינויים אני חיה את החיים. אם לא הייתי מִשתנה, המשמעות הייתה שאינני חיה. אין הוראה סטטית, שכן מי שמלמד בצורה סטטית הוא מלמד משהו שאינו רלוונטי יותר.

שאלה: האם ההיצע של הידע האלטרנטיבי הוא רחב מאוד?

תשובה: בוודאי. בשנת 1992 הייתה בתל-אביב, ישראל, חנות קטנה הקרויה "עידן חדש", שנוהלה ע"י זוג שעסק בריברסינג. הסדנה היחידה שהוצעה לאנשים הייתה הסדנה שלהם. כיום, באותה חנות, אין מקום פנוי על הלוח שלהם, שמלא בהצעות שונות ופסטיבלים. כל זאת מפני שישנם רבים כל כך שהם מְתַקְשְרים, או מורים, או מדיום, או הילֶרים. כל אדם שני בישראל הוא הילֶר ומְתַקְשר, או שאמאן, יש לו שיטה חדשה, או שהוא בדרגה ש"כבר פגש את אלוהים". זהו תהליך של שינוי מדהים. עדיין קשה להשוות את המצב בסלובניה לזה שבישראל.

כאשר התהליך התחיל, אנשים פנו אלי ושאלו מה דעתי על ההתפתחות הזאת. כיום, אתה (המראיין) וכל אחד יודעים כי תנועה זו קיימת. משמעות הדבר שקיים צורך נפשי, צורך של הנשמה, וכל אחד לוקח את שנראה לו.

החל מתחילת עבודתי, חלק ממנה היה לפגוש הרבה מורים, הילרים, גורו, ולכוונם להגיע אל המקום הנכון. ראיתי אלפי כנסיות, קתדרלות ומקומות בעולם, אליהם הובילו אותי רק על מנת שאתמר אותם ל"אנרגיית חיים". הייתי במקומות שהכילו קהלים גדולים, מקומות בהם מורים למדו תלמידים רבים מאוד, מקומות בהם הילרים מרפאים אנשים רבים, למקומות אלו הובאתי כדי לתמר את המורים (בטרנספורמציה חיובית), כדי לוודא שהמורים או ההילרים לא יטביעו "וקואום" בתלמידים ובמטופלים, ולא פחד בלב האנשים. מכיוון שסבל גורם לאנשים להיאחז בכל סיכוי, ומכיוון שהאדם כשהוא נזקק לעזרה הוא חלש וניתן בקלות לתמרן אותו (ע"י מניפולציות), לכן יש צורך בערנות ותשומת לב כדי למנוע גרימת נזק.

שאלה: מה דעתך על הרפואה הקונוונציונלית?

תשובה: איני מאמינה בהשמדת דברים ואני מאמינה בהמשכיות. מצד אחד – ידע הרפואה כולל גילויים מדהימים וחידושים, שתהיה זו שטות להתעלם מהישגיו בהיבט הפיזי שלהם. מצד שני – יהיה זה חכם לשלב את הידע הזה עם היבט רחב יותר. אני ממשיכה לומר לרופאים הקונוונציונלים, הבאים לסדנות שלי, שימשיכו להשתמש בידע שרכשו ולא לזרוק אותו. ברפואת העתיד ישתמשו ברפואה הקונוונציונלית ביחד עם היבטים נוספים ורחבים יותר. אמנם ברפואה קיימת גם בורות רבה, שאותה איננו צריכים לקבל, לכן עלינו לקבל רק את מה שטוב בה. ידוע כי לצד הצבר רחב של ניסיון רפואי עם אנשים, ישנם גם ניסויים רפואיים המשתמשים בשפני ניסוי אנושיים, ניסויים שאינם חוקיים ושעלינו למנוע אותם.

שאלה: האם שמעת את הסיפור על נשיא סלובניה, יאנֶש נוֹוְשֶׁק, שעזר לעצמו ברפואה אלטרנטיבית? ועל תגובת האנשים לכך?

תשובה: אני חושבת שזה אירוע חיובי, שפתח דרך חדשה לאנשים רבים שהיו חסומים בנושא זה. יש לתאר כי מכיוון שהינו אדם ריאליסטי, נשיא ופוליטיקאי, גישת האנשים הייתה כי סביר להניח כי יש משהו בריפוי כזה. אולם יש בכך גם מן האופנה. בדומה למה שקרה לזמרת מדונה, שנכנסה לעולם הקבלה ופתאום כל המי ומי בעולם הבידור הפך להיות "מקובל".

לפרטים נוספים

נעמי אימבר פיינברג

טלפון :  086339390  /  0545378103 

Tel : +351  912141111

31885494  Tel : +386

545378103  Tel : +972

 havia@netvision.net.il

כתובת האתר באנגלית: WWW.HATMARA.ORG

כתובת האתר בסלובניה: www.hatmara-merkava.org/metoda.html  

כתובת האתר בעברית: www.akatar.com/HatmaraIndex.htm

חזרה

למעלה

כל הזכויות שמורות לנעמי אימבר פיינברג.

  פורטוגל - Registration HATMARA – Proc. no 1385/2002

דרושה קבלת רשות והסכמה כדי ללמד או להשתמש בכל חלק מהשיטה מהמחברת.

אין להעתיק, ללמד או להשתמש בכינוי אחר ללא קבלת רשות והסכמה של המחברת.

שים לב : המידע הנחשף באתר אינטרנט זה אינו מהווה תחליף מכל סוג שהוא לייעוץ ולטיפול רפואי או אחר

נבנה ע"י ניצה לוין 03-9364272