דף הבית

יסודות ההתמרה

 עקרונות השיטת  

האישה מאחורי

תוכנית

לוח זמנים

גלריה

סדנאות וקורסים

עיתונות

עדכונים

וחדשות

   
 

מקצוע

"ההתמרה"

המכון

הבינלאומי

שנה טובה

2009

 

אתם נמצאים בדף - האישה מאחורי

לעמוד הראשי 

 

האישה מאחורי התמרה

נעמי אימבר פיינברג

 

• נולדה בישראל (פלסטינה ) ב - 1940.

• ילדותה המוקדמת עברה עליה בקיבוץ הדתי "כפר עציון" קרוב לבית לחם.

• ב – 1948, בזמן מלחמת העצמאות, נכבש הקיבוץ ונהרס בידי כוחות הערבים והאימהות וילדי הקיבוץ,  והיא בכללם, מצאו מחסה במנזר בירושלים למשך המלחמה.

• לאחר המלחמה נשארה לגור בירושלים ושם בילתה את שנות נעוריה.

• למדה בתיכון חקלאי ומאוחר יותר חזרה לירושלים ללמוד במדרשה כדי להיות גננת ומורה לכיתות        הראשונות של בית הספר היסודי, לפי המסורת היהודית דתית.

• שירתה בצבא הגנה לישראל כמורה חיילת באזור הספר, היכן שעדיין התנהלה מלחמה.

• היא נישאה, ניסתה לחיות במשך שנה בחווה משלה בגליל, ובמקביל המשיכה לעבוד כמורה בבית הספר הדתי.

• התחנה הבאה מצאה אותה ב"מושב שיתופי", שם חיה במשך השנתיים הבאות, ושם גם נולד בנה.

• מאוחר יותר עברה עם משפחתה לאילת, עיר חדשה שהוקמה על גבול מדבר סיני לחופי ים סוף, שם פתחה את גן הילדים הדתי הראשון בעיר.

 

*

 

כל אותן שנים התחולל בקרבה תהליך פנימי אינטנסיבי מאוד. שאלתה הגדולה הייתה: מהי משמעות הקיום הזה? האם כל מה שלימדו אותה להאמין (המסורת היהודית, כל אורחות החיים על פי חוקי אלוקים) וכל מה שהיא האמינה בו, האם יכול להיות שזאת האמת היחידה, האם זאת התשובה האמיתית לחיים? האם אפשר שזאת היא האמת היחידה?

 

   

ב – 1964, כאשר נולדה בתה, היא מצאה בתוכה את הכוח והחליטה להפסיק עם כל מה שהיא למדה והאמינה בו עד עתה, והתחילה מאפס.

היא החליטה לתת לעצמה את האפשרות לגלות את אמת החיים בעצמה, ובאותו הזמן להשתחרר ממה שנאמר לה, ממה שלימדו אותה ושהיא גדלה להאמין בו.

היא פתחה את עצמה לכל מה שקיים עלי אדמות ומצאה בעצמה את עיקר החיים.

נעמי הפסיקה לקיים את הדת היהודית, החלה לחפש דתות אחרות ופילוסופיות, ובו בזמן, היא למדה כל מיני ידע שהיו קיימים.

*

מאוחר יותר היא שקלה את מעשיה ומצאה שאלה היו הצעדים החשובים ביותר שהיא עשתה במשך כל חייה ולמען עצמה.

היה זה גם המעשה הראשון שהציג לפניה עוד פילוסופיות ואמונות:

• להיות אדם מיוחד עם פתיחות מחשבתית ולב פתוח ללא גבולות וחוקים

• להיות אדם אוניברסלי ללא סוג כלשהו של גבולות

• לא להיות מחויבת לשום תורה

• לא להיות תלויה בשום אופן

• לא להיות מחויבת לשום דת, לשום מורה או גורו

• להיות פתוחה לזרימה אינסופית של אינסוף רעיונות הקיימים.

"המחויבות היחידה שיש לנו היא המחויבות להיות האור שהננו".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נעמי רוקדת

*

באותו הזמן היא הפסיקה לעבוד כמורה.

היא הקימה עסק למכירת מזכרות לתיירים, חפצי חן מצדפים. העסק הזה איפשר לה להיות בלתי תלויה בלוח הזמנים , סידור שנתן לה הרבה פנאי שהוקדש לפיתוח הפנימיות שלה. זה היה כמו לעשות מדיטציה ותרגילי מודעות תוך כדי עשיית עבודות היד (בדומה מאוד לתרגול המנדלה הטיבטית).

בעלה נפטר שנים ספורות אחרי נישואיהם, כך שבגיל 29 היא הייתה אחראית לשני ילדיה הקטנים ולחמותה הקשישה, ובנוסף, הוטלו על כתפיה עול ניהול העסק וארגון הבית שרכשה בעזרת הלוואה גדולה, והתחייבה להחזיר חלק ממנה מדי חודש בחודשו.

בשנים שלאחר מכן גזלה הדאגה למשפחתה והמאמץ שגבו התשלומים עבור הבית את כל כולה, , כך שלא היה לה זמן לשום לימוד או קריאה.

*

מאז ילדותה התעניינה במציאת הסיבה לחיים, בהבנת החיים ובכיוון החיים.

אבל –

ב–1975 פקד אותה דיכאון עמוק מאוד. לא נותר בה כל רצון להמשיך לחיות, נטל החיים היה למשא כבד, והיא הרגישה שכל מה שעשתה אינו משקף באמת את מה שהיא, שכל מעשיה היו בזבוז גדול אחד של זמן...לא היה כל טעם עוד בעיניה להישאר על פני כדור הארץ. היא ביקשה את נפשה למות.

היא פנתה לעזרה לפסיכיאטר והדבר הראשון שאמר לה, מיד בפגישה הראשונה, היה: "אף אחד איננו יכול לעזור לך אם אינך רוצה לעזור לעצמך." המילים האלה היו הדחיפה הראשונה אשר הביאו אותה בחזרה אל דרכה.

רק האדם בעצמו יכול להיות המרפא של עצמו על ידי הבנת החשיבות שלו עצמו.

היא לא המשיכה בטיפול אצל הפסיכיאטר. היא החלה לחפש את הדרך המתאימה לה כדי לשחרר את עצמה מסבלה.

*

בעת הזאת כבר הייתה מסוגלת ליישם את ההדרכה שלה עצמה, וכך היא החלה ללמוד פרפסיכולוגיה בכוחות עצמה. היא הצטרפה לחברה הישראלית לפרפסיכולוגיה, אנתרופוסופיה (רודולף שטינר), התמחתה בטכניקת גורדייף – אוספנסקי ובאותו הזמן למדה קבלה, הטא יוגה, ראג'ה יוגה, שמניזם אמריקאי אינדיאני, פילוסופיה, היסטוריה, דת, קבלה, תיאוסופיה ועוד.

ללא מורים, בכוחות עצמה, היא חיפשה על ידי קריאה ותרגול, במטרה להבין את עצמה ואת מהות החיים.

כמי שגדלה בבית דתי של "חסידים", היא זכתה להכיר בגיל צעיר מאוד את המיסטיקה היהודית . כאשר הייתה רק בת שלוש, נהג אביה לספר לה על כוחות האור וכוחות החושך שמהם מורכב העולם ועל ה"סיתרא אחרא" – הכוח האחר. הוא הדריך אותה על פי הקבלה שכוח השמחה והאהבה הם הנתיב אל האלוקים שמלמד כבוד לכל ההיבטים של החיים.

*

לילה אחד ב–1977 , היא חוותה חוויה חזקה כאשר פגשה עב"ם על חוף סיני ליד אילת. היה לה מפגש עם ישויות זרות מדריכות, היא התכסתה בצליל, החלה להרגיש ויברציות נפלאות בתוך עצמה ומחוצה לה, מעין "צליל אינסופי" אשר תדלק אותה באנרגיה. זאת הייתה החניכה הראשונה. אחרי החוויה הזאת היא החלה לבצע את התוכנית המלאה שלה על פני האדמה. אחרי כן קיבלה את היכולת של רמת תדר אחרת של תודעתה.

   

במשך עשר שנים היא תירגלה כל מיני שיטות במדבר סיני, חיה בבדידות, לבד ובשקט ובמשך תקופות זמן ארוכות במדבר על יד הים. באותה התקופה היא כבר סגרה את העסק שלה.

היא קיבלה השראה והתחילה לצייר, לכתוב שירה, לעסוק באמנות, מין שילוב של ציור ופיסול, מוזאיקה מצדפים ומאלמוגים. היא הציגה את אמנותה בתערוכה.

באותן שנים היא החלה לנסוע ושהתה במקומות שונים לפרקי זמן קצרים וארוכים. היא ביקרה באולימפוס, דלפי, מצרים – לוקסור, בעמק המלכים, ספרד, חודשים אחדים בפריס וכמעט בכל אירופה.

ב–1987 נסעה לתאילנד, בורמה ונפאל. היא שהתה במנזר טיבטי ולמדה את הבודהיזם שלהם ומדיטציה (לפי דרכם).

בלילה של וֶסַק (יום הולדתו של בודהה, ירח מלא במאי) , 8.5.1988 , נעמי הייתה במסעה על האוורסט. היא עצרה במנזר בטינגבוצ'י, בהימלאיה. במדיטציה של אותו היום, היא קיבלה את החניכה של המאסטרים של ההימלאיה.

באותו יום כל המאסטרים מקיימים את המפגש שלהם בהמלאיה, והמורה אשר מוכן להתחיל לממש את תוכניתו עלי אדמות מקבל את החניכה שלו לעבודתו. טרה, האלוהות של אריכות החיים, נתנה לה את ברכת האהבה.

היא פתחה את עיניה וראתה אור נפלא והרגישה שמחה בלתי רגילה וכל ישותה זרמה באהבה.

היא חזרה לישראל ונשארה במשך כמה חודשים בירושלים עם אמה שעברה ניתוח זמן קצר לפני כן.

כאשר חזרה לאילת, היא המשיכה עם המדיטציות שלה והתרגולים שלה. היא התפרנסה למחייתה בעבודה של מספר שעות בחנות ספרים ועל ידי השכרת חדרים בביתה לתיירים.

בימי מלחמת המפרץ היא נסעה לתל אביב כדי ללמוד ביו-אנרגיה אצל המורה רפי רוזן שפיתח את שיטת הביואורגונומי. רפי הציג לפניה את עבודתו של וילהלם רייך ואת הגילויים המעודכנים של החיישן לאנרגיות, החוש השביעי.

באופן מיידי, חשה נעמי משיכה רבה לשיטה הזאת, שאיפשרה לה סוף–סוף לשלב את החוכמה האזוטרית בחיי היומיום הרגילים, תוך גילוי הידע והחוויות, והיא והתחילה לחיות אותה בעצמה בכל יום מחייה.

היא התחילה לטפל ולרפא והגיעה לתוצאות חיוביות מאוד, ובו בזמן למדה את הריפוי הרוחני על פי הקבלה. באותו הזמן גם קיבלה את החניכה ברייקי. מאוחר יותר היא קיבלה את החניכה למורה ברייקי המסורתי.

 *

 ב–1993 היא פתחה מרכז לפיתוח הרוחניות, הכרה עצמית, מדיטציה ועבודת אנרגיות בביתה שבאילת והיא נתנה טיפולי הילינג בשיטת ביואורגונומי.

היא התחילה ללמד ביואורגונומי באילת, אחרי שקיבלה את אישורו של רפי רוזן כדי ללמד. היא עבדה הן עם קבוצות והן בעבודה פרטנית.

באותו הזמן כבר היו לה המדריכים הישירים שלה, "אהיה אשר אהיה" ומדריכים אחרים, שלימדו אותה ותלמידים אחרים.

נעמי מצאה את עצמה.

היא הכירה בהיותה "נועם י'", ישות של אור הנותנת הדרכה לשינוי הסבל בדרך קלה ונעימה.

ביוני 1993 היא קיבלה בתקשור לנסוע לטיבט ולקבל חניכה אחרונה לכוחה. בנסיעת צליינות, שהיו בה את כל התנאים הקשים כמו בזמנים עברו, היא הצליחה להגיע להר קיילאש וקיבלה את חניכתה האחרונה. תשעה חודשים בהודו שעשתה אחר כך, נתנו לה יותר קשר עם המסורת הטיבטית מצד אחד, ויותר עומק עם אימונה כמאסטר וכמורה של תורתה שלה, מאידך.

בשובה לישראל היא העבירה קורסים אחדים בביואורגונומי, בתקשור ובהוראה.

*

בספטמבר 1995 השכירה נעמי את ביתה, נתנה את כל חפציה, כולל את הספרייה האזוטרית הגדולה שמאוד אהבה ושאת פרטיה אספה במשך כל חייה. בלא שישה לה אלא תרמיל על הגב יצאה לקראת ייעודה כמאסטר נודדת, אדם אוניברסלי שאין לה שום התקשרויות או נכסים שום התקשרות לרכוש פיזי, למדינה או לרעיונות רוחניים.

מ – 1995 היא מלמדת לאורכו ולרוחבו של כוכב הלכת הזה, מפתחת תחת הדרכתם של מדריכי האור שלה וביחד עם תלמידים וחברים את שיטת ה"התמרה – מרכבה" כדי להביא לשינוי בכל הסיבות למיניהן של הגורמים לסבל בחיים, ופועלת למען יצירה חדשה ומצב מודעות חדש, לשמחה ואהבה וחיי נצח בכל הממדים.

בשנים האחרונות היא ממשיכה לפתח ועורכת מחקרים שונים במטרה למצוא את ההתמרה המוחלטת, כדי להיות מסוגלת להיות בעת ובעונה אחת בפיזי ובלא פיזי – למען הנצחיות של האנשים בבריאה, למען יצירה חדשה של שמחה ואהבה בעבור כולם.

נעמי העבירה סמינרים ושיעורים פרטיים ריטרייטים בישראל, שווייץ, הודו, גרמניה, אוסטריה, פורטוגל, ברזיל, קרואטיה, סלובניה ונורבגיה.

היא ממשיכה לנסוע וללמד בכל מקום בעולם שאליו היא מוזמנת ומפיצה את הידע החדש על החיים. עם אור, אהבה ושמחה.

 

הווייתי   אור   אהבה   ושמחה

 

 

לפרטים נוספים

נעמי אימבר פיינברג

טלפון :  086339390  /  0545378103 

Tel : +351  912141111

31885494  Tel : +386

545378103  Tel : +972

 havia@netvision.net.il

כתובת האתר באנגלית: WWW.HATMARA.ORG

כתובת האתר בסלובניה: www.hatmara-merkava.org/metoda.html  

כתובת האתר בעברית: www.akatar.com/HatmaraIndex.htm

חזרה

למעלה

כל הזכויות שמורות לנעמי אימבר פיינברג.

  פורטוגל - Registration HATMARA – Proc. no 1385/2002

דרושה קבלת רשות והסכמה כדי ללמד או להשתמש בכל חלק מהשיטה מהמחברת.

אין להעתיק, ללמד או להשתמש בכינוי אחר ללא קבלת רשות והסכמה של המחברת.

שים לב : המידע הנחשף באתר אינטרנט זה אינו מהווה תחליף מכל סוג שהוא לייעוץ ולטיפול רפואי או אחר

נבנה ע"י ניצה לוין 03-9364272