לעמוד הראשי

שיפור הראיה

 

סיפור של הצלחה

מאת : מנסי לאונוב

 

 טיפול בעיניים באמצעות תמציות פרחי רף.

 קשה מאוד לומר מהו משך הזמן הדרוש לריפוי. אך מעשה שהיה כך היה: הגיעה אלי בחורה כבת 33 עם בעיה של קוצר ראייה, שהחלה לפני כשנתיים. בעיה מסוג זה מתחילה בדרך כלל בגיל 5-6 , זהו מקרה נדיר למדי שבו קוצר הראייה מתחיל בגיל מבוגר יחסית ובאופן פתאומי.

 במפגש עלו שאלות, כגון : האם היו בעיות חריגות בסמוך לזמן שבו הרגישה שיש לה צורך להרכיב משקפיים? האם עברה טראומה איזושהי או תאונה? התשובה היתה שלילית. היא לא זכרה שהיתה לה בעיה כלשהי, אלא רק שלפתע גילתה, שראייתה השתבשה.

 כאשר הגיעה לרופא העיניים נודע לה שהיא סובלת מקוצר ראייה. הסתבר לה, שהיא זקוקה למשקפיים במספר 1.75- (יחסית זהו מספר גדול לאדם בגילה, שזה עתה החל להרכיב משקפיים).

התחלנו בטיפול: היא קיבלה את התמצית הדרושה, ונאמר לה שלא תתעמק עוד, במיוחד, בשאלות שנשאלו במפגש. עם זאת, היה צפוי כי במשך החודש הראשון לטיפול, יעלו בראשה זיכרונות מאיזה שהוא מקרה, מהתקופה ההתחלתית של ההידרדרות בראייה.

 לאחר חמישה עשר ימים, קיבלתי ממנה צלצול טלפון. הרמתי את השפופרת ולא הספקתי לומר מילה, כי מיד שמעתי את קולה אומר: מצאתי!

היא נזכרה שיום אחד החנתה את מכוניתה מול קיוסק , ויצאה כדי לקנות משהו קטן... בחזרה, בשנייה שבה כבר עמדה על סף המדרכה, מושיטה את רגלה כדי לרדת ממנה ולהיכנס למכוניתה - באותה השנייה ממש - משאית שנסעה לאחור, בצמוד למדרכה , מעכה את מכוניתה מול עיניה! ... שבועיים לאחר המקרה, החלה ההידרדרות בראייתה.

 היא ביקשה להיפגש עמי מיד, ומפגישה זו הגענו למסקנות הבאות : ראשית, היא הבינה שהדבר שממנו חששה ושאותו לא רצתה לראות הוא גודל הסכנה שריחפה עליה, אותו גורל נורא שהיה צפוי לה אילו הספיקה בשנייה שלפני התאונה להיכנס ולהתיישב במכונית. שנית, היא נשארה ללא הדבר האהוב עליה, המשרת אותה ונותן לה חופש תנועה. הטיפול נמשך עוד כחודשיים. בתום הזמן הזה היא לא נזקקה למשקפיים עוד וראייתה חזרה ל- 6/6.

לעמוד הקודם

שים לב!

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות, הכתבות, המאמרים, והיצירות  המתפרסמים בירחון (באתר) זה.

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272