לעמוד הראשי
 

ציור לנשמה

מאת: אופירה אוראל

האם חשבתם פעם על החשיבות שיש לציורים התלויים אצלכם בבית – בסלון, בחדר השינה?... לציורים התלויים במשרד, בקליניקה?

לכל ציור יש את הלך הרוח שלו, הצבעוניות הייחודית לו, המסר שהוא מבקש להעביר.

מה משדרים לך הציורים הנמצאים סביבך?

גם כאשר אנחנו עוברים ליד ציור ואיננו מתבוננים בו, אנו קולטים אותו בזווית העין והתמונה נחקקת בתודעתנו. המידע והתחושות שמעביר הציור משפיעים על התנהגותנו, על תפיסתנו ועל נקודת מבטנו, פעמים הרבה גם שלא בידיעתנו. לעתים אנו נוטים להזדהות עם תמונות המשקפות למעשה את מצבנו, לדוגמה, התופעה המוכרת של נשים בודדות, הבוחרות לתלות בחדר השינה שלהן תמונה ובה נשקפת אישה בודדה...

כשאנחנו תולים ציור בביתנו, אנחנו עוזרים בזה להנציח את המסר הנובע ממנו, ואם למשל אנחנו שרויים במצב של עגמומיות, שעמום או עצבות, הציורים סביבנו המשדרים תחושות אלו, ישפיעו על האפשרות לקבע אותנו בהלך רוח זה.

 בתחום הפנג שואי – אמנות סינית העוסקת בעיצוב הבית, ישנה חשיבות רבה לתמונות התלויות על הקירות השונים, והם אמורים לשדר לצופה תחושות של הצלחה, שמחה, שפע והרמוניה ובכך לסייע לאווירה השוררת בבית ולמצבם הרגשי של בני הבית.

אם ניתן את דעתנו לחשיבות הציורים שסביבנו, נקיף את עצמנו בציורים המשקפים את המצב שאנו שואפים אליו...

השפעה דומה יש גם לתהליך הציור עבור המצייר. אנו יכולים לבטא את רגשותינו בעזרת הציור ומתוך כך גם להתחבר לתחושות שאנו שואפים אליהן, ליצור אותם על הנייר ובכך לעשות צעד נוסף לקראת מימושן.

ציור חופשי הנעשה ללא ביקורת עצמית וללא שיפוטיות מאפשר מפגש בטוח ונעים של האדם עם עצמו ומלמד אותנו כיצד להפוך מחשבות, רגשות ודחפים לדבר יצירה צבעונית, משחררת, מהנה ומרפאה.

סוג ציור זה אינו דורש ידע או ניסיון בציור.

 אופירה אוריאל

ציירת ומנחת סדנאות ציור

 www.oriel-o.com

 

 
 
 

עמוד הראשי

למעלה

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות ולתצלומים והם  על אחריות המפרסם בלבד