לעמוד הראשי
 

יונים בטרפלגר/סמי מיכאל

מאת: דבורה רם

סמי מיכאל כותב סיפור מופלא. תחילתו בשנת 1948 עם פרוץ מלחמת השחרור, משפחה ערבית מחיפה בורחת מביתה ומשאירה מאחוריה תינוק בעריסה, שמשפחה יהודית ניצולת שואה מאמצת אותו לבן ומגדלת אותו - כילד יהודי.

 "זאב אפשטיין" בחור מוכשר, ישראלי לכל דבר, סופג מאמו "ריבה" יהדות ואהבת הארץ, עד שבא המפגש עם אמו הביולוגית "נבילה" שאליה מתלווה משפחה ערבית- פלסטינאית החיה ברמאללה. זאב נקלע למפגש בין שתי התרבויות, הישראלית מחד והפלסטינאית מאידך.

זאב המרגיש עצמו יהודי וישראלי לכל דבר מתמרן בין שתי המשפחות ובין שתי התרבויות. מקים משפחה יהודית בעצמו, יוצר קשר חם עם אמו הפלסטינאית, ובדרך כלל חי בשלום עם שתי המשפחות. כל זאת על רקע המצב בארץ: הטרור שולט, האוטובוסים המתפוצצים. עולם של "כבושים ונכבשים".

שאלות רבות מאלה שאנו נתקלים בהן יום יום במציאות שלנו מועלות בספר, שני עמים החיים באותו חבל ארץ ונלחמים זה בזה עליו, סכסוך הנמשך כבר כמאה שנה, עד מתי? כמה דם עוד יישפך עד שייגמר הסכסוך הזה?

 סמי מיכאל בכתיבה קולחת ומרתקת מתאר את הסיפור, מדגיש את סגנונות החיים של הישראלים, מתאר את בעיות ניצולי השואה ומביא את בעיות הפלסטינאים בעבר של המשכילים והעשירים. בוודאי שאינו יכול להציע פתרונות...

הספר ניצב זמן רב ברשימות רבי המכר.

 

 

 
 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם  על אחריות המפרסם בלבד