לעמוד הראשי
 

שיפור התנועה

תנועה חופשית וגמישות הגוף

 בכל גיל

 

גמישות המוח

מאת:רינת לוין צ'רבין-מוסמכת ומומחית בשיטה

שיטת פלדנקרייז היא דרך ייחודית לשכלול היכולת, היא מחנכת מחדש את מערכת העצבים ומשתמשת ביכולת המדהימה של פלסטיות (גמישות) המוח, הטבעית ליצור אנשים בריאים ויעילים בעבודתם - בחייהם

 SCIENTIFIC AMERICAN 2003  -BETTER BRAINS-

( M.MERZENICH) 

בירחון המדעי המוביל כיום בעולם,"סיינטיפיק אמריקאן", ספטמבר 2003, הוקדש מדור במיוחד לנושא המוח תחת הכותרת: "מוחות טובים יותר" ומוזכרים בו כמה מחקרים חדשניים על גמישות המוח.

"המוח נבנה לשינוי",אומר החוקר מיכאל  מרזניך, מאוניברסיטת קליפורניה, המרכז הרפואי "סן פרנסיסקו". המחקרים מעידים  שפעילויות גופניות ומנטליות מגינות על האדם מפני מחלות והפרעות שונות.

הפעילויות מגינות מפני מחלות  נוירולוגיות כגון: אלצהיימר, פרקינסון, טרשת נפוצה ומפני הפרעות מנטליות, כגון: לקויות למידה וקריאה ומפני שבץ מוחי ו  RSI- רפטיטיב סטרס אינג'וריסשנגרם לרוב מעבודה ממושכת מול המחשב או כתיבה הכוללת חזרה על אותן תבניות תנועה מדי יום מדי שעה, לרוב גם ללא מנוחה. פעילות החוזרת על עצמה והיוצרת פגיעות ביציבתו של האדם ובכושר עבודתו, ברעננותו וביכולתו לתפקד ביעילות .

פעילות פלדנקרייז מהווה שילוב מנצח של פעילות גופנית ומנטלית בו זמנית באמצעות פיתוח מודעות האדם לגופו ולאופן תנועתו ללא הפעלת התנגדות. במהלך השיעור האדם מוצא את דרכי התפקוד היעיל למטרת התמודדות חכמה עם נסיבות חייו, במקום עבודתו, כשהוא בקרב משפחתו או חבריו וכשהוא עם עצמו.

נוסף על כך, בכתבה שנקראת "לעצב את המוח" מצוין שבניגוד לסברה שחשבו לאורך שנים עד היום, מוכנים היום המדענים להודות על סמך תוצאות מחקריהם ושימוש במכשור משוכלל שהמוח הוא יחידה שניתן להשפיע עליה באמצעות התנהגות האדם: מה שהוא חושב, איך שהוא מרגיש, מתנועע כל אלו משפיעים בהחלט על מוחו של האדם .

 המדענים מצהירים שנמצאו עדויות שבאמצעות פעילות גופנית ומנטלית אזור אחר של המוח מתחיל לפקח על תפקוד שבמקורו נעשה בעבר בפיקוח מרכז או אזור אחר במוח ומסיבות שונות נפגעה פעילותו. שוב עדות לגמישות המדהימה של המוח

 בשיטת פלדנקרייז  משתמשים בעקרונות אלו כל הזמן מזה 50 שנה ויותר ואנו מתרגשים לקבל יותר ויותר חיזוקים ואישורים מחזית המדע, שמה שאנו מיישמים בשיטתנו אכן מתיישב בקנה אחד עם המחקרים הסופר חדשניים של זמננו. 

 זה גורם לנו לחוש הרגשת שמחה ותענוג שאנו יכולים לתרום כ"כ הרבה לאנשים אחרים.  

שיטת פלדנקרייז

מאפשרת תנאים אופטימליים ללימוד ולחינוך מחדש של מערכת העצבים ויוצרת אינטגרציה בין השלד, השרירים ומערכת העצבים. זו צורה ייחודית של עיבוד מידע מיידי תוך כדי עשייה ותחושה וכך ללא מאמץ נשפר את היכולת התפקודית ביומיום, בתחומים שונים : התמודדות עם מצבי לחץ ומתח, הצבת יעדים, קבלת החלטות, ארגון ופיתוח עצמי. 

שתי דרכים ללימוד:

שיעור קבוצתי-מודעות דרך תנועה : בהנחיה מילולית.

שעור אישי-אינטגרציה פונקציונלית : המורה מוביל את תנועת התלמיד במו ידיו.

מיועד:

 למעוניינים לחיות חיים חופשיים ממתח וממיחושים. למעוניינים לחיות חיי הנאה מישיבתם ומעמידתם הנוחה, לאלו הרוצים להיות מרוצים מיציבתם ומקבלים את האופן בו הם מתנועעים בחייהם: עובדים מול המחשב, מסתובבים, יושבים או נוהגים

 למעוניינים להעשיר ולהרחיב את אופקיהם ולהיחשף לקו מחשבה חדשני המבוסס על מחקרי המוח האחרונים  של טובי החוקרים של זמננו. גישה המאפשרת חיים קלים, נעימים, מרעננים ומלאי ביטוי וסיפוק עצמי.

 הפעילות כוללת תרגול פשוט וקל, שאינו מאמץ ונושאת בכוחה ובקסמה את הפעלת הגוף והמוח בצורה מסקרנת.

השיפורים הנצפים:

הרחבת גבולות הביצוע, שיפור בהרגשה ובתפקוד הפיזיים והנפשיים, תחושת רעננות, קלילות ונינוחות .חופש מאי נוחות כרונית או כאב מטריד קודם. כמו להיוולד מחדש אחרי כל שיעור.

השיטה מומלצת כאורח חיים בריא גמיש וחופשי

הכנס שיעור לסדר היום שלך

או לפחות לסדר השבועי 

 

 

 

כעת זו ההזדמנות שלך

לשפר את יציבתך: ההופעה החיצונית שהיא כרטיס הביקור, בשניות הראשונות, בכל מפגש.

 וכבר הקיץ תוכל להתגאות ולהרשים: על חוף הים/בבריכה/ בקבלה לעבודה /בהיכרות חדשה/בחברה ובכל הסביבה הקרובה שלך.

כי אצלנו במרכז לשיטת פלדנקרייז

תשכלל את יכולתך ותפתח מודעות דרך תנועה

שתעניק לך יציבה דינמית ואיכותית

ותרגיש חופשי/ה ושלמ/ה יותר עם עצמך.

היציבה שלך - המומחיות שלנו!

לתיאום פגישת ייעוץ וקבלת מידע נוסף מלא פרטיך והמומחים שלנו יחזרו אלייך בהקדם

למילוי הפרטים לחץ:   feldenkrais-center

תגובת חווית השינוי: גיליתי שוב את גופי

לתגובות נוספות לחץ:   www.feldenkrais-center.com

 

 

לחץ  למטה לאנציקלופדיה

 ynet 

ערך: שיטת פלדנקרייז

 

לחץ למטה לאנציקלופדיה

ynet

ערך: פלדנקרייז משה

הנכם מוזמנים להיכנס לאתר: המרכז לשיטת פלדנקרייז.

 http://www.feldenkrais-center.com

 

לעמוד הראשי

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות, הכתבות, המאמרים, היצירות ולתצלומים המתפרסמים בירחון (באתר) זה והם על אחריות במפרסם בלבד.