לעמוד הראשי
 

פסטיבל אסקאסה – יפן

כתבה וצילמה : איריס טוירשטיין


 
ביפן אין רגע דל. רק הסתיימו פסטיבלי האביב וכבר מתחילים הפסטיבלים של הקיץ. אחד הפסטיבלים החשובים הינו פסטיבל "סאנג'ה", הנערך בסוף חודש מאי משך שלושה ימים ושלושה לילות רצופים באזור אסאקסה, סביב מקדש סנסוג'י.

מקדש סנסוג'י ידוע גם בשמו "אסאקסה קנון" - מקדש אלת הרחמים. .בכניסה לאזור המקדש נמצא שער הרעם (קמינארימון), שפנס ענק תלוי במרכזו. שדרת היטהרות ארוכה ,שבצדדיה הוקמו דוכנים למכירת מזכרות ומזון, מוליכה דרך שער נוסף, שער הוזומון, למקדש עצמו, שלפניו נמצא כד ענק להעלאת קטורת לשם היטהרות נוספת.
המקדש המקורי נבנה במאה השישית.

בתקופת הפסטיבל הופך הרחוב הראשי למדרחוב ובו מובלים כמאה ארונות קדושה נישאים (מיקושי) ממקדשים שונים. המיקושי נישאים על ידי גברים, נשים וטף בעזרת מוטות נשיאה. לילדים יש ארונות קטנים מיוחדים. כל ארון מלווה בתזמורת ניידת של כלי הקשה ונשיפה. תזמורות נוספות מנגנות על גבי הבימות הפזורות בשטח.. .כל תהלוכה מתקבלת בתשואות עידוד של הקהל הלבוש בתלבושות מרהיבות, ולחימום האווירה, נוסף על המוזיקה הדתית הסוחפת , מוסיפה גם שתיית הסאקה.

וכמובן, דוכני המזכרות והדוכנים לממכר מזון, כמו כדורים מבשר תמנונים,או קונומיה (חביתה ממולאת בירקות שונים), בננות מצופות ועוד, מוסיפים אנרגיות לאווירה.

השילוב של טקס דתי מחד, וקהל מעודד, החמוש במצלמות המשוכללות ביותר בעולם,מאידך, מגביר את תחושת המיסטיות האופפת את המעמד ואת המקום.

 

 

 
 

ישן מול חדש:"עבודת האלים"או עבודת אלילים

 
 

 

 

תזמורת ניידת

זקן המשתתפים

הצלמים בפעולה

 

הארון הנישא על רקע בנין הבירה"אסאי"

 

הבנות בפעולה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המעודדות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גם הילדים בחגיגה

 
 

פגודת 5 הקומות לזכר הקומיקאים

שער הרעם.(קמינרימון)

הארון מגיע

 

שער הוזומון

 
 

וכמובן הבאזאר והאוכל

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

עמוד הראשי

למעלה

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות ולתצלומים והם  על אחריות המפרסם בלבד