לעמוד הראשי
 

פארק אמאריקיו – יפן

כתבה וצילמה : איריס טוירשטיין


 
בלב טוקיו, באזור הכי שוקק חיים, בין שוק הדגים המפורסם סקיג'י ל"שיודום" – אזור גורדי השחקים החדש והמודרני – ממוקם אי של שלווה : פארק אמאריקו

 

מה שמייחד את הגן, פרט למיקומו המרכזי, הוא האפשרות לצפות ממנו על אתרים שונים בעיר, כגון מגדל טוקיו המתנשא מצד אחד, או גשר הקשת המרהיב הנמתח מצדו השני. נקודות התצפית ממוקמות בראשי גבעות קטנות. המבקר בפארק מטפס אל כל אחת מנקודות התצפית, שם הוא יכול לשבת על הספסלים ולהתמכר לנוף, כמו שהיפנים אוהבים.

 

אסור לוותר, המאמץ משתלם.

 

בסוף חודש אפריל יצאנו לפארק לצפות בפריחת זני הדובדבן הפורחים אחרונים. ירדנו בתחנת היגאשי-גינזה (קו היביה). בצאתנו מהתחנה נגלתה לעינינו בבואת בניין תיאטרון הקאבוקי המדהים, משתקפת במלואה בבניין הזכוכית המודרני שממול – סמל לתופעה שכה אופיינית לטוקיו – שילוב הישן עם החדש.

 

חלפנו דרך שוק הדגים ולאחר הליכה קצרה הגענו לפארק. הפארק היה בעבר בבעלותם של בני משפחת טוקאגאווה, משפחת השוגונים הידועה. הוא שוכן על שפך הנהר סומידה למפרץ טוקיו, על שטח של כ250,000  מ"ר. זהו הפארק היחיד שבו זורמים מי ים באגם הקטן שיצרו בתוכו.

 


הפארק עבר שינויים רבים בעקבות רעידת האדמה הגדולה ומלחמת העולם השנייה. בנובמבר1945 העניקה משפחת הקיסר את הפארק במתנה לתושבי טוקיו. במרכז האגם שוכן בית המשמש מקום להירגעות ולמדיטציה. בטבורו, עץ אורן עתיק יומין בן 300 שנה ועצים ופרחים מזנים שונים הפורחים כל אחד בעונתו (אזליאות, ויסטריה, אירוסים ועוד) כך שביפן, כמו ביפן, כדאי לבקר בפארק בכל עונות השנה, ובכל עונה להתוודע מחדש אל המראה השונה.

 

סיימנו את הסיור בעלייה לבניין "דנטסו" שבשיודום, שם סעדנו את לבנו במסעדה תאילנדית מעוצבת להפליא, המשקיפה ממרומי הקומה ה45 שלה על הפארק, על שוק הדגים, על גשר הקשת ועל כלהמפרץ. תצפית מדהימה ומומלצת. היה נפלא .

להתראות, איריס
 

 

 
 

 בנין תיאטרון הקאבוקי המדהים המשתקף בבנין מודרני שממולו

 
 

 

תיאטרון הקאבוקי

 

 

 

גשר קשת

 
   
 

הפארק היחיד שזורמים בו מי ים

 
   
 

במרכז האגם שוכן בית המשמש למקום הרגעות ומדיטציה

 
   
   
   

פריחת זני הדובדבן, הפורחים אחרונים

   
 

מגדל טוקיו בקו האופק

 

   
   
   
   
   
   
 

בנין "דנטסו" שבשיודום

 
     
 

עמוד הראשי

למעלה

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות ולתצלומים והם  על אחריות המפרסם בלבד