לעמוד הראשי
 רתוק לקרון של שושנה
 

גיתוש עיצובים

שאלון לגיתוש - אמנית ויוצרת בחימר פולמרי (פימו):

כתבה: שושנה בן ענת

 

 

http://www.gitush.etsy.com

http://www.flickr.com/photos/gitush

 

 

 שאלון לגיתוש - אמנית ויוצרת בחימר פולמרי (פימו):

שלום גיתוש, ספרי לי מעט על עצמך:

שם: חגית, או בעצם "גיתוש", שם החיבה שלי.

מצב משפחתי: נשואה לשי + 2: איתי בן 5.5 ואלה בת 6 חודשים.

מקום מגורים: נהורה שבדרום השקט.

כאמנית, למה השימוש בפימו דווקא?

הכול התחיל "במקרה" לפני כ-4 שנים... אמי קנתה לגיסתי (שעסקה אז בפיסול בבצק סוכר) את הספר "סודות של פלסטלינה" של רוני אורן, אלא שרגע לפני שהיא נתנה לה אותו, היא ביקרה אצלי בבית. ראיתי את הספר ומשהו נדלק בי... אם אפשר בפלסטלינה אז אפשר גם בפימו! עד לנקודה הזאת לא נגעתי מעולם בפימו, אם כי הפימו כיכב אצלי בתודעה מילדות, כשאימא שלי, אמנית בעצמה, הייתה מכינה כל מיני יצירות בפימו. מיותר לציין שהספר לא הגיע ליעדו עד עצם היום הזה... אני לעומת זה, התחלתי ליצור בפימו: בהתחלה יצרתי לעצמי מגנטים למקרר, מכאן זה המשיך לבתי מזוזה, לשלטים - והשמים הם הגבול. אני אוהבת ליצור בחימר פולימרי (פימו) ודרך העבודות שלי גם ניתן לראות די בבירור את האהבה שלי לבעלי חיים.

מתי התחיל החיבור שלך לאמנות וכיצד זה התבטא?

בעצם, החיבור שלי לאמנות התחיל מרגע שנולדתי. אמי - שׂריק - היא ציירת מוכשרת ומיוחדת. מאז שאני זוכרת את עצמי, תמיד הייתי עסוקה בליצור ולהכין כל מיני פיצ'פקעס ויצירות מוזרות וצבעוניות שכאלה, לא חשבתי אז שאני אתפתח דווקא לכיוון האמנות. נראה שיש הפתעות בחיים... היום, אני עובדת לצד אמי מדי פעם, במקום שלה, שנקרא "גיתוש עיצובים" –גלריה-נגריה . אמי מציירת ואני מפסלת בפימו.

גלריה-נגריה? אילו מוצרים אתם יוצרים או מעצבים בה?

 "גיתוש עיצובים" היא גלריה קסומה ומיוחדת לאנשים שאוהבים ייחודיות ומקצועיות. את הגלריה מנהלת אמי, שריק. את הרהיטים וכל עבודות העץ יוצר אבי הנגר, אמן בפני עצמו. ביחד יצרנו עסק משפחתי אשר מנוהל יד ביד בשותפות מלאה, זה לצד זה, כאשר כל אחד מאיתנו תורם את כישרונו בתחומו הוא להשלמת הפאזל המשפחתי. אמי ואני עובדות ממש יד ביד, אבל אנחנו שני עסקים נפרדים. הכוונה היא ששתינו יוצרות כל אחת בתחומה (אמי הציירת המוכשרת ואני מפסלת בפימו), ושתינו מוכרות את היצירות אחת של השנייה ..מפרגנות...

 בגלריה ניתן לבצע הזמנות לפי בקשה אישית וייחודית ללקוח, שכן עבודתנו נעשית ביד בלבד.

בין המוצרים תוכלו למצוא :

ריהוט לחדרי ילדים ונוער , חדרי שינה, מטבחים.

ופריטים משלימים קטנים יותר, כמו:

כוורות, מדפים, ארגזי איחסון, כיסאות נדנדה, מתלה עומד, תמונות.

ואת עבודות הפימו שלי, כמו:

שלטים לחדרי ילדים \ כניסה, חמסה עץ בשילוב פימו, מובייל לתלייה, מחזיקי מפתחות \ לנייד, מתלים, חמסה לאוטו מפימו, דמויות בתלת ממד, סיכות לתינוק, בתי מזוזה, סיכות לברכה ועוד הרבה דברים יפים.

כיצד רכשת ידע ופרקטיקה בתחום?

את הידע והפרקטיקה פיתחתי בעצם עם הזמן ועם ההתעסקות בחומר - מה שנקרא "עם התיאבון בא הניסיון". בתוך זמן קצר יחסית הרגשתי גם מספיק מוכנה להציג את העבודות שלי מול קהל "חי".

מהיכן את שואבת את ההשראה למוצרים?

תהליך היצירה כולל בדרך כלל איזשהו רעיון שעולה, לעתים הוא מגיע מלקוחות מאתגרים, ולעתים הוא שלי, בעקבות משהו שקראתי או אירוע מסוים. אני מעבדת את הרעיון על הנייר, בונה סקיצה שמתארת איך הייתי רוצה שזה ייראה באופן כללי, ומשם הדרך לפימו קצרה. לעתים לוקח לי המון זמן להגיע למודל שבראש, אבל עם מעט נחישות ועקשנות אופייניים, בסוף המוצר מגיע לכדי שלמות.

תארי את תהליך היצירה שלך:

את רוב יצירותי אני מכינה בביתי שבמושב, בחדר העבודה שלי, בשקט ובשלווה. הכי אני אוהבת לעבוד בשעות הבוקר המוקדמות, כשברקע, בהרמוניה מופלאה, בוקע ציוץ הציפורים מהחלון... מדי פעם אני לוקחת אתנחתה ונוסעת לאשדוד, ליצור בגלריה של אמי "גיתוש עיצובים".

כאישה יוצרת, כיצד את מסתדרת עם שעות העבודה בסטודיו לצד מטלותייך האחרות כאם וכעקרת בית?

 כיוצרת עצמאית, אין ספק שהשילוב אינו פשוט. מצד אחד לנהל את העסק ומצד שני לטפל בילדים המדהימים שלי. למרות שקצב עבודתי הואט לאחר שילדתי את אלה לפני כחצי שנה (והיא עדיין איתי בבית), אני חושבת שאני מצליחה לשלב יפה בין המטלות השונות: בשעות הבוקר אני משתדלת לעבוד בחדר העבודה כמה שיותר (כשאיתי בגן), ואחר הצהריים אני כולי-כולי עם הילדים, הרי הם יצירת האמנות האמיתית שלי! בני ביתי הם שותפים מלאים בעבודתי, הן מבחינת ההשראה והן מבחינת הפירגון. אני זוכה לשיתוף פעולה מלא, תומך ומפרגן מעל ומעבר ועל כך אני מודה!

האם נעזרת במימון חיצוני כלשהו להקמת העסק?

לא.

האם קיבלת משוב כלשהו על עבודתך מן הסביבה והחברה סביבך?

אכן, כן. קיבלתי תגובות טובות מאוד, תומכות ומפרגנות. והאמת, לכל מקום שאני מגיעה אני מקבלת חיזוקים, מחמאות ודברי הערכה חמים על האמנות שלי ושל אמי.

מה את עושה לפרסום המוצרים וכיצד את משווקת אותם?

אני מציגה את העבודות שלנו בקניונים שונים ברחבי הארץ. באינטרנט באתר :

 http://www.flickr.com/photos/gitush

ובחודשים האחרונים פתחנו אתר מכירה לעבודות יד בחו"ל :

http://www.gitush.etsy.com

 

איך את רואה את עצמך בעוד 5 שנים מבחינת ההתקדמות בתחום? מהם החלומות שלך?

חלום עסקי - להמשיך וליצור, להמשיך ולגרום לאנשים לחייך כשהם נתקלים במוצרים שלנו... השאיפה היא לגדול ולהתרחב בתחומים נוספים שעושים טוב לנשמה.

חלום אישי – להמשיך לשלב בהצלחה חיי עסק משגשג וחיי משפחה גם יחד, בהרמוניה מושלמת.

   

 

 
   

 

 
   

ליצירת קשר:

גיתוש 054-6643436

gitussh@yahoo.com

לכניסה לאתר של שושנה בן ענת:

http://www.etsy.com/shop/rossanashoshana?page=1

 

 קישור ישיר לבלוג של שושנה
http://blog.tapuz.co.il/cec

 

 

 

 

 

 

עמוד הראשי

שים לב : המידע הנחשף באתר אינטרנט זה אינו מהווה תחליף מכל סוג שהוא לייעוץ ולטיפול רפואי

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם על אחריות המפרסם בלבד