לעמוד הראשי
 

 

 

 

 אוהל נשים

מפגש שלישי לכבוד יום האישה הבינלאומי

כשלילית וחוה נפגשות - על מרפאות ומכשפות ושל מי  המטאטא הזה?

מנחה: איריס יוטבת

האם את זוכרת רגעים בחייך בהם התנהגת באופן פרוע? כאילו משהו השתלט עליך? האם באותם רגעים מישהו (חיצוני או פנימי) שם עליך רסן והשתיק את קולות הפרא שבקעו מתוכך? על סמך ניסיוני האישי ועבודתי עם נשים רבות, אני רואה שבכל אישה קיים מתח בין אשת הפרא והאישה המבוייתת, בין חוה לבין לילית, בין המכשפה למרפאה. 

אפילו האר"י הקדוש מצפת, גדול המקובלים, לימד שיש למזג את שני הכוחות האלה בנפשה של אישה כדי שהנשיות תהיה שלמה ולמען תיקון עולם.

במפגש המיוחד הזה נעמיק בהיסטורית המכשפות בעזרת מצגת, נכיר את לילית הקדמונית, נפנה פנימה לגלות ולשחרר את חוה ולילית שבך, ונעשה שלום בין המכשפה למרפאה לכבוד יום האישה הבינלאומי. 

בואי בבגדים נוחים וגרביים. אנא הביאי: צעיף צבעוני, כלי כתיבה וציור, ואביזר קסם אישי. 

ומה בקשר למטאטא? "מכשפה רוכבת על מטאטא כי זה כל מה שיש לה לרכוב עליו." המשוררת רחל חלפי. 

מתי? ב 7מרץ - יום שישי
נפגשים
: במרכז נומיינד ת"א רח' מנחם בגין 55, קומה 7 (בנין בית מעריב)
שעות: 11:00- 15:00 
מחיר: 130 ש"ח.
חניה : בצמוד חניה בשפע ללא תשלום 
לפרטים והרשמה: 03-6244115/6


לאורך חיינו אנו לומדות לסתום לעצמנו את הפה ואת הפות. מצוות הדת מלמדות אתנו להיות צנועות - בטענה שזהו המצב הרוחני הגבוה. מסרי החברה המערבית מבלבלים אותנו – מצד אחד היי מושכת ומפתה, עוצמתית ומשוחררת, ומצד שני – חס וחלילה אל תתני לזה ביטוי בפועל. כך הולך ומצטבר מתח פנימי גדול בין קולות הנשיות השלמה - קול לילית וקול חוה. לילית שפיה נסתם גורמת לנו להרגיש חולות במשהו לא ברור ולמצוא דרכי בריחה אל שממת הפנטזיות. עוצמתה של חוה מתבטאת לעתים בשתלטנות יתר ובדיכוי התשוקה. 

כאשר תשחררי את כבליה של לילית שבתוכך, ושתיהן יקבלו ביטוי, תוכלי לבחור את מידת החופש המתאימה לך בכל עונה של חייך. שתי הבחירות האלה - חוה ולילית - הינן חשובות להתפתחותך ואין להדחיקן או להחניקן. הזמיני את שתיהן לפרוח בתוכך ויחד לעוף רחוק על המטאטא האישי שלך. 
 

 

למפה והסבר מפורט - לחץ כאן

 

 

 

 
 
 
 
 
 

 

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות, הכתבות, המאמרים, היצירות והתצלומים והם על אחריות המפרסם בלבד.