לעמוד הראשי

 
 

המתנה המיוחדת

מאת רוני צ'רבין-בת 9 וחצי

לקראת חג החנוכה קיבל דני מסבא מתנה מיוחדת, שהגיעה במטוס מסין.

דני ילד אתיופי, שחרחר, בן 10 וחצי, שגר עם הוריו בתל- אביב. לדני יש אחות שגדולה ממנו ב-3 שנים ושמה שיר, ואח קטן בן 8, שקוראים לו טל. כל שנה הם חוגגים את חג החנוכה עם סבא וסבתא, שגרים בכפר "מעש", שליד פתח-תקווה. לסבא וסבתא יש חווה קטנה עם הרבה חיות. דני ואחיו היו מתארחים אצלהם כל חג חנוכה למשך מספר ימים ומשחקים עם החיות.

אבל השנה דני ואחיו היו מאוד עצובים ומאוכזבים, כי סבא וסבתא נסעו לטייל בסין והם נשארו בבית לבד, כי ההורים נאלצו ללכת לעבודה.

יום אחד בזמן שהכינו שיעורים דני אמר בכעס: "זה לא פייר"! אחיו הקטן טל הוסיף גם הוא בכעס: "כולם מבלים ורק אנחנו משתעממים עם השיעורים"!

לפתע.....צלצל הפעמון, שיר הסתכלה בעינית הדלת וראתה חבילה ענקית. היא פתחה את הדלת ודני צעק: " לא לפתוח, קודם צריך לשאול מי זה?!"

אבל היה מאוחר מידי.... בפתח עמד דוור שאמר...."יש לכם חבילה מסין, נא לחתום כאן בבקשה", הוא הושיט לה קבלה.

שיר שאלה את הדוור: "ממי החבילה?" הדוור ענה: "זה ממלכה ובועז חיים". שיר הבינה שהחבילה מסבא וסבתא וחתמה על הקבלה. שיר הכניסה את החבילה, וטל ראה מכתב מודבק לחבילה, טל צעק בהתרגשות: "היי, תראו מה מצאתי, מכתב!" דני חטף את המכתב ופתח אותו וקרא בכל רם:

 

נכדי היקרים מצטערים שבחג הזה אנחנו לא בבית

ומקווים שהמתנות יפצו אותכם, אוהבים אותכם, סבא וסבתא.

לפתע הדלת נפתחה........וסבא וסבתא נכנסו, וגם אמא ואבא הגיעו. ואז הכל הסתדר והם פתחו את המתנות. דני קיבל שעון ושיר קבלה חליפת ג'ינס וטל קיבל כובע, כולם היו מרוצים. החג העצוב נהפף להיות שמח.

 

סוף!!!!!

 

 

 
 
   
 

 

 

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם על אחריות המפרסם בלבד