לעמוד הראשי

ספר מומלץ

רודף העפיפונים / חאלד חוסייני

הוצאת מטר תרגום מאנגלית

מאת : דבורה רם

אמיר הוא בנו של איש עשיר בעל השפעה המתייחס על האליטה האתנית השלטת באפגניסטן.

חברו הקרוב, חסן, הוא בנו של משרת בביתו של אמיר ומוצאו מן  המיעוט האתני הנרדף. שניהם ינקו מחלבה של אותה מינקת, מאחר שלשניהם לא היתה אם.

אמיר לומד בבית הספר ואילו חסן עוסק במלאכות הבית. לאחר שעות הלימודים הם מבלים יחד במשחקים. בקאבול, העיר הצבעונית ושוקקת החיים, לא חסרו גירויים למשחק, ביניהם הפרחת עפיפונים, ושני הנערים עסוקים בזה.

אמיר קורא לחסן סיפורים מספריו וחסן חברו מחזיר לו בנאמנות בלתי רגילה, עד שקורה מקרה קשה  הגורם לאמיר לנתק את קשריו עם חסן, מה שמשפיע על מצפונו ועל חייו.

אמיר שהיה לסופר, חי באמריקה. אחרי שנים, כשאפגניסטן נכבשה על ידי הקומוניסטים, ומאוחר יותר על ידי הטאליבן, חוזר אמיר לאפגניסטן, הארץ שאותה אהד.

הוא מוצא אותה הרוסה, וזהו הרס שפשט בכול, בבתיה , בנופיה ובעיקר באנשיה. כאן נוצרת ההזדמנות לתקן את הדרוש תיקון במצפונו ובפנימיותו של אמיר.

בשפה ציורית ומושכת מתוארים המאורעות השונים. אינך יכול שלא לתהות על גורלו של אדם החי במקום מסוים ומזדהה אתו ואוהב אותו, והנה, ביום בהיר אחד הכול משתנה, ואת מקומם של הדברים המוכרים והאהובים תופסים ההרס, חוסר הביטחון, הדעות הקדומות, ושלטון פוליטי אחד  מחזיק בעקבי שלטון פוליטי אחר - והאדם הקטן משלם את המחיר.

 

הספר נמצא ברשימת רבי המכר כבר כמה חודשים.

 

לעמוד הראשי

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות, הכתבות, המאמרים, היצירות והתצלומים המתפרסמים בירחון (באתר) זה והם על אחריות במפרסם בלבד.