לעמוד הראשי

כוחה של מחשבה

מאת: זוהר חנה

 

המחשבה כמוה כחשמל.

יכול להיות השואב אבק

הכי טוב בעולם , אם אין

חשמל אין תועלת.

החשמל הוא המחשבה הנכונה.

מועקה כבדה העירה אותי משנתי. חום חודש אוגוסט הכבד עשה יד אחת עם חלום הבלהות שהתפרץ לתוך מוחי הלילה, וכבמחול שדים, הביא אלי תחושת דיכאון שכמוה לא חוויתי מזמן. ראיתי, והנה בחלומי שבו לתחייה מחשבות רעות והדמיון הפך שוב למציאות חלומית.

 התעוררתי, והתחלתי לנתק את קורי החלום שנכפה עלי בלילה. ההרגשה הכבדה הלכה והתפוגגה בד בבד עם אותן הפעולות השגרתיות של היום יום שהתחלתי לבצע, וחשבתי בלבי, איזה מזל שקיימת רוטינה יומיומית, שמכניסה אותנו למסגרת ומחזירה אותנו לשפיות שאיבדנו זמנית.

 האכלתי את דגי הזהב שהתרוצצו באקווריום בחוסר מנוחה ,מצפים למן שייפול להם מן השמים וישובב את נפשותיהם הקטנות, והשמחה שוב תהיה שורה על מעונם הקט שמתחת לפני המים. פתחתי את התריסים בסלון ונגעתי בענפי העץ הרבים הנושקים אל קיר דירתנו; אפילו שיח שושנים אדום אימץ העץ, ובאביב, כשהשיח פורח, הוא מנץ לקראתו את עלעליו הירוקים. ואני כל בוקר מתבשמת מריחם וממראה יופיים ואנרגיה חדשה מרנינה את לבי.

ישבתי בנוחות באוטובוס של קו 5 ובמשך כרבע שעה לכיוון דיזנגוף סנטר, בהיתי בחלל האוויר מתוך תקווה לתת לעצמי רגעים של מנוחה מוחלטת מכל עשייה שעשיתי אתמול ומכל עשייה שאני מתכננת לעשות מחר . התבוננתי במכוניות החולפות באטיות על פני, עומדות יותר מאשר נוסעות. קלטתי בזווית העין את הבניינים הישנים שברחוב דיזינגוף, בתים שהזמן קילף אותם מקליפתם והפך אותם עכשיו לגרוטאות של ברזלים חלולים. ממקומן, מציצות לעומתם חנויות חדשות שמנסות את מזלן, ובתי קפה הומים משתלבים בתוך הנוף המכוער. מחשבות סרק לעומת מחשבות בונות התרוצצו במוחי, וחשבתי שאולי מחשבות הסרק, אורחות לא קרואות, מתרוצצות במוחנו כנמלים טורדניות שחופרות לעומק וחופרות, ולא נותנות מנוחה...

ירדתי מהאוטובוס והאצתי את צעדי אל בית הקפה, במחשבה שעוד רגע קט, וכוס קפה הפוך רותח ישיב לי את צלילות מחשבותי ואת הרגשתי הטובה. וכך , גם הפעם, גייסתי את המחשבה החיובית לעזרתי, מחשבה שרוממה במעט את מצב רוחי.

 קראתי פעם שתמיד אפשר לברוח ממצב רוח רע בעזרת המוח שלנו, כי הוא זה שמכתיב לנו את הרגשות. בעזרת המחשבה החיובית, הרגשות הופכות למובילות ומכתיבות לגופנו שעליו לקום, להתמלא באנרגיות חדשות, למתוח את השפתיים, ולחייך מלוא הפה. צריך רק לתת למוח רמז דק, צל של מחשבה קטנה, והוא ינשים אותנו הנשמה מפה לפה - והנה אנו מתעוררים לחיים אחרים, שמחים יותר. למחשבות החיוביות יש כוח רב. בעזרתן אפשר להזיז הרים. כל פעם שאני מגיעה למחסום או למבוי סתום שיש בו מין הספק, מחוסר האונים, עוזרת לי המחשבה היצירתית לבחור בדרך חדשה, שהופכת את החיים לקלים יותר ולמהנים יותר, כי המחשבה החדשה מרעננת את החשיבה השגרתית והופכת את החיים אם לא לגן עדן עלי אדמות אז לפחות ליותר נסבלים.

 
המחשבה והרגש פועלים יחד לשיפור היכולת ובכוחם להפוך דבר רע לדבר טוב, ואת הטוב לטוב יותר ואת הבלתי אפשרי - לאפשרי!

 

לעמוד הראשי

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות, הכתבות, המאמרים, היצירות ולתצלומים המתפרסמים בירחון (באתר) זה והם על אחריות במפרסם בלבד.