לעמוד הראשי
 

בסדנת יוגה צחוק כולם צוחקים ביחד כ 50 דקות ברצף !!! ב 50 דקות אלו, בעזרת הצחוק ,אנחנו שורפים 500 קלוריות !!! בזמן הצחוק מופרשים לגוף אנדורפינים שהם סמים טבעיים שעושים מצב רוח טוב וחווים חוויה עמוקה של רגיעה ,כייף ורעננות... בסוף הסדנא מדווחים רוב המשתתפים על חוויה של רוגע, שמחה, קרבה לאחרים, שלוה וכייף גדול.

 

 יוגה צחוק

תורגם על ידי בת שחר, מדריכה בכירה של יוגה צחוק, ירושלים.

 

מה זה יוגה צחוק?

ההיסטוריה של יוגה צחוק:

 

במרץ 1955 ד"ר מאדן קטריה רופא משפחה מבומביי הודו, החליט לכתוב מאמר שנקרא "צחוק התרופה הטובה ביותר" לכתב העת בירחון "רופא המשפחה שלי". מחקר הספרות שהוא ערך הביא אותו לגלות הרבה ספרות מדעית אשר תיארה באריכות רבה, את היתרונות המוכחים של צחוק על נפש וגוף האדם.

 

הוא התרשם מאוד מהספר של העיתונאי נורמן קזינס: "אנטומיה של מחלה". 

 

הספר פורסם ב 1979, בו הוא מתאר את מחלתו הקשה ב1964, ותגליתו על יתרונות ההומור והרגשות החיוביים האחרים במלחמה עם המחלה. לדוגמא הוא מצא ש10 דקות של צחוק נתנו לו שעתים של שינה ללא מכאובים. סיפורו הביך את הקהילה המדעית והביא למספר פרויקטים של מחקרים מדעיים.

 

אחד המחקרים של ד"ר ברק מאוניברסיטת לומה לינדה שנורמן קזינס שימש לו השראה - התמקד בחולים שעברו התקפי לב. 50% מהנבדקים נדרשו לצפות בסרטי וידאו הומוריסטיים למשך 30 דקות בכול יום. התוצאות של טיפול זה הראו שיפור עצום בבריאותם של חולים אלה לעומת אלה שלא עברו את התהליך הזה.

 

 גם הפסיכיאטר ד"ר וילאם פ.פריי מאוניברסיטת סטנפורד הדגים שרוב המערכות הפיזיולוגיות העיקריות של הגוף מעוררות ע"י צחוק.. ד"ר פריי הוכיח שבעזרת צחוק ניתן לקבל תרגול פיזי טוב, ניתן להוריד את הסיכויים לזיהומים במערכת הנשימה, והגוף מייצר אנדורפינים שהם משככי כאבים טבעיים.

 

ד"ר קאטריה קיבל השראה מעומק הלב, ומכיוון שהוא איש מעשה יותר מאשר איש אקדמאי, החליט באופן מיידי לעשות מחקר שדה על השפעות הצחוק על עצמו.

 

ב 7.00 בבוקר למחרת הלך לפארק הציבורי הסמוך לביתו והצליח לגייס ארבעה אנשים למועדון צחוק יחד איתו. הקבוצה הקטנה הזאת, גדלה ללמעלה מ 50 איש תוך ימים אחדים.

 

ד"ר קטריה עשה סקירה של כול המחקר המדעי שהיה לו על הצחוק, ומצא את התשובה שאותה חיפש: האדם אינו מבחין בין צחוק מזויף לצחוק אמיתי. בשני המקרים הצחוק מייצר כימיה דומה. כך נולד הרעיון של צחוק ללא סיבה. אשתו מדורי קטריה, הביאה מניסיונה כמורה ליוגה והציעה נשימות עדינות ותרגילי יוגה אחרים שיכללו בשיעור, על מנת להעמיק את ההשפעה.

 

כתוצאה מכך טכניקת היוגה צחוק משלבת בין נשימות יוגיות, מתיחות, תרגילים שמועררים צחוק, ומשחקי ילדים.

 

תנועת מועדוני הצחוק שהתחילה עם חמישה אנשים ב 1995 גדל לתנועה כלל עולמית שבה מעל 5000 מועדונים.

 

יוגה צחוק עונה על הצורך יוגה צחוק היא טכניקה פשוטה שהוכחה כבעלת עוצמה רבה והפכה לתנועה כלל עולמית (לא דתית, לא קנאית, לא פוליטית). מטרתה להשיג שלום כלל עולמי דרך צחוק. זה מבוסס על הפילוסופיה של לשחק שמחה, זו טכניקה עם אוריינטציה פיזית, ולא אמון מנטאלי. ביוגה צחוק, אתה לא צריך להיות שמח או בעל חוש הומור ולא צריך סיבה על מנת לצחוק.

 

חשוב לציין שצחוק ללא סיבה הוא שונה מצחוק עם הומור. הומור הוא תהליך במוח השמאלי, שלא דורש השתתפות, ולכן , לא מעורב במחויבות אישית. אנשים רבים מפחדים להראות מטופשים, לכן הם מעדיפים כיף פסיבי. אין סיכון של להראות אידיוט או להרגיש אידיוט או לאבד שליטה כשאתה מאזין לבדיחה. בניגוד לכך צחוק ללא סיבה מכריח אותך לעזוב את האזור הנוח של הידוע, אך המוגבל, של המוח השמאלי, ולהיכנס לעולם הלא ידוע, חדש והמשתנה של המוח הימני ולחוות את הפוטנציאל הלא מוגבל שלו. ההצלחה של יוגה צחוק בכול העולם יכולה להיות מוסברת בעזרת הסיבות הבאות: - זה קל. כל אחד יכול לעשות את זה. יוגה צחוק חוצה את כול המחסומים בכך שהיא נגישה ואפקטיבית לרוב האנשים ללא תלות בגיל, ג'נדר, גזע, מצב גופני, סטטוס חברתי וכו'.

 

יש יתרון בלעשות. אין צורך בחשיבה.

 

יש מספיק עדויות ממחקרים רפואיים שמראות שאם אתה מזייף צחוק או מעמיד פנים כשמח, הגוף שלך מייצר כימיקלים של שמחה. הגוף שלנו לא מבדיל בין מחשבה על משהו לבין עשייתו בפועל. לכן לא חשוב מה הוא מקורו של הצחוק הוא מוביל לאותה סידרה של שינויים פיזיולוגיים שקורים בגופנו. הרבה שחקנים בכול העולם התנסו בהשפעה של חיקוי רגשות. הרבה פעמים הם הרגישו חולים לאחר ששיחקו עצובים. זה מצביע בברור על כך שאם לשחק עצוב עושה אותך חולה, לשחק שמח עושה אותך בריא. הרעיון של מועדוני צחוק מבוסס על הפילוסופיה של לשחק שמחה. תיאוריה אחרת נקראת תנועה יוצרת רגש. אם אתה מכניס את גופך למשחק של שמחה הנפש תצטרף!

 

שני שליש מתכולת הריאות בא מנשימת בטן, פירושו של דבר שאם אתה לא משתמש בבטן על מנת לנשום אתה באופן קבוע נושא שני שליש של אויר ישן בריאות שלך. הצחוק מאוורר את הריאות באופן רציף למלוא התכולה שלהן, וכתוצאה מכך מובא יותר חמצן למחזור הדם. החמצן הוא סם החיים של הגוף, ככול שיש לך יותר, אתה מרגיש טוב יותר.

 

זייף צחוק עד שתצליח להגיע לצחוק אמיתי!

 

צחוק מהמוח והגוף מביא לצחוק מהנפש!

 

יוגה צחוק ידידותית למשתמש!

 

הצחוק ממזער את הכאבים של חיי היום יום למימדים קטנים או חסרי חשיבות. הם לא מכריעים אותנו. זה מאפשר לנו לעמוד מעל העניין, לקבל אותו, לטפל בו בקלות, במודעות שהעניין נודע בנו, אך לא משתלט עלינו. שכל אחד יקח את המינוס הכי גדול שלו ויצחק עליו. למשל אני לא שומעת חחה חה, אני לא שומעת את הפלוצים של אחרים, של שילה ! את הנחירות!

 

אם אנחנו יכולים לצחוק על עניינים רציניים כל התכונות הלא נעימות נראות לא חשובות, כאשר יכולים לצחוק עליהם. לשכנע את עצמנו שהן מעוררות חיבה ולהסתכל עליהן בחיבה פייסנית.

 

הצחוק נטרל שלושה מהרגשות הכי כואבים – פחד, כעס ושעמום ע"י שחרורם.

 

יוגה צחוק מפתחת עליצות. עליצות עושה טוב ומשנה את הכימיה בגוף.

 

 !! YOU FAKE IT,FACK IT, UNTIL YOU MEKE IT

 

מנות סדירות של צחוק ומשחק מאפשרות להישאר מאוהבים למשך כול החיים.

 

הצחוק הוא הדרך לאהבה ללא תנאי.

 

צחוק עם אחרים משמר את האצילות שלנו- צורך בקשרים ובאנשים. צחוק בקבוצה ללא סיבה עוזר לשבור עכבות, ומחסומים נפשיים אחרים.

 

יוגה צחוק עוזרת לקדם את המיטב שבטבע האנושי.

 

 זה תהליך פיזי טהור שלא צריך כלום ממה שיש למוח להציע. זה מקם את הקול הלא מבוקר והלא ביישני של הלב/ הנשמה/ של העצמי הגבוה שעוזר לבטא את האיכויות הפנימיות של טבע האדם. זה מצב של גוף נפש שבו הרגשות הם הנאה, עליזות וככאלה זה מעביר מסר של WELLBEING.

 

אמון סדיר של יוגה צחוק עוזר לתכנת מחדש תגובות שליליות לתגובות חיוביות. אנחנו צוחקים שאנחנו מקבלים חשבון גדול של כרטיס אשראי.

 

נשימת סרעפת עמוקה מעוררת את ניקוי המערכת הלימפתית ע"י יצירת אפקט ואקום, אשר דוחף את הלימפה דרך מערכת הדם. זה מעלה את קצב הריסת הרעלים פי 15 מהקצב הרגיל.

(ד"ר ג.וו.שילדס בלוטות הלימפה והומיאוסטאזיס לימופגי כרך 25 נ 4 דצמ' 1992 עמוד 147 – בדיקות דם חלוקה ל 2 קבוצות . המחקר באונ' ת"א- 2 קבוצות 1. סרט על השואה 2. קומדיה. 1. כמות הרעלים בדם עלתה. 2. כמות הרעלים ירדה.)

 

 צחוק נותן מאסג' פנימי לאברי העיכול ומעלה את אספקת הדם לאיברים פנימיים חשובים כמו כבד, לבלב, כליות, בלוטות אדרנל.

 

מבטיח שינה טובה ומפחית נחירות.

 

ספר- ד"ר קטריה "לצחוק ללא סיבה".

 

תרגיל לבדיקת השפעת הנפש על הגוף:

קינסולוגיה

 

תרגיל לבדיקת השרירים: עמוד, הרם זרוע אחת לגובה הכתף. חשוב על משהו שמשמח אותך מאוד. בקש מחברך לדחוף את זרועך מטה כאשר אתה מתנגד עד כמה שאתה יכול. רשום פתק על מידת הכוח שלך, להתנגד לדחיפה. אח"כ חשוב על משהו שעושה אותך מאוד עצוב. חזור על הניסוי, בקש מחברך להשתמש באותה מידה של כוח.

 

יוגה צחוק היא התניה מחדש של מוח האדם.

 

הקול צריך להגיע מהטבור. צריך לחייך, לנוע ולפגוש אנשים שונים, לשמור על קשר עין טוב.

 

 

נשמח לראותכם במועדון היוגה צחוק בכפר סבא

שושנה דונאיה ואתי גלמודי מדריכות יוגה צחוק

 

שושנה דונאיה

 

הילרית, מתקשרת, מאסטר לרייקי, קרונה וסייקם - מטפלת בחיבור לנשמה, עבודה על הגוף הרגשי, ניקוי טראומות בגלגולים, חיבור לזוגיות – בעזרת המלאך רפאל והמלאך מיכאל, חיבור לבורא- קוד הנשמה.

מדריכה קורסים בנושאי הרמוניה, תיקשור, הילינג- תהליך מדהים של לימוד החיבור לנשמה, וחיבור לזוגיות.

 

 על הסדנאות ופרטים נוספים

 

טל': 09-7687422

 

 

ואתרים: www.metaplim.co.il/harmony

 

 www.ima-adama.co.il/home/harmony

 

השפע האלוהי והכסף- תקשור: לחצו כאן

 

העם והמדינה -  תיקשור ומדיטציה: לחצו כאן

 

תהליך החיבור לנשמה -  מאמר ותקשור:לחצו כאן

 

למסר הבורא הקדום! 16.10.06 - תקשור לחצו כאן

 

 

 

שים לב : המידע הנחשף באתר אינטרנט זה אינו מהווה תחליף מכל סוג שהוא לייעוץ ולטיפול רפואי

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם על אחריות המפרסם בלבד