לעמוד הראשי

 

עצבות דכדוך דיכאון

בהומאופתיה

מאת : אדית דיטה דניאל

הומאופתית קלאסית בכירה CHom

 

עצבות ודכדוך מהוות חלק נורמאלי וטבעי ממגוון התחושות בהן נתקל בחיינו, כאשר תחושה זו נמשכת מעבר לזמן סביר מפריעה לפעילות השוטפת גורמת לחוסר באנרגיה ומוטיבציה לעשייה ויצירה ועוצרת אותנו מלהתקדם אז ניתן להציג את המונח "דיכאון" כמשהו בעל אופי בעייתי קליני, עצבות אינה דווקא דיכאון. בדיכאון לפעמים אין טעם לקום מהמיטה כלל - במצב של עצבות האדם יכול לתפקד יחד עם העצב כמובן הכול תלוי בעוצמת העצב. תחושת הדיכאון יכולה לגרום לנו לחוות את העולם בצורה שונה ובצורה שאף גורמת לנו לסכן את חיינו כי דיכאון יכול לגבול בתחושות של רצון להפסיק את החיים. הדיכאון הוא מצב של התקבעות העצב ותחושות הייאוש וחוסר המוצא וחוסר התקווה שמתגבר על האדם שלא רואה מוצא לבעיותיו בעקבות מצב או סיטואציה או טראומה מסוימת, בדיכאון הרבה פעמים נובע מכעס של האדם על עצמו על רמת הביצועים שלו וחוסר עמידה בציפיות שלו מעצמו ואו בעקבות כישלון בעבודה יחסים או אפילו שמירה על הבריאות, וככול שהאדם שוקע יותר בתוך עצמו, כך קשה לו יותר לתפקד או ליצור קשר עם סביבתו אפילו עם הקרובים לו והוא מעדיף להיות לבד ובמקרים חמורים למות.

דיכאון האישה

נשים סובלות מדיכאון יותר מגברים. בגלל שנשים הן רגישות מטבען, חדירות מטבען יותר לגורמים שמשפיעים עליהן מבחוץ. ויש להם קושי יותר גדול עקב חינוך לומר לא ולהציב גבולות לדברים ולאנשים שנמצאים בקרבתן בעבודה, בלימודים, במערכות יחסים, ובזוגיות, הגורמים להן נזק מתמשך. גם לשינויים ההורמונאליים סביב המחזור החודשי, להריון ולהפלות יש תפקיד בגרימת דיכאון ולדיכאון לאחר לידה. תפקידן של הנשים יותר דורשני משל הגברים הן נאלצות להתמודד בכמה חזיתות באותו זמן - לפתח קריירה, להיות אמא מוצלחת, בשלנית מוצלחת, עקרת בית מופלאה, אשת איש ייצוגית, חברה, אישה מפתה במיטה, אמא מסורה לילדים, ואישה המסורה להורים אחים ובני משפחה שזקוקים לה לתמיכה וסעד. לאחר הלידה האישה יותר פגיעה, חדירה ורגישה לסביבתה כי היא כמו אם שמגינה על הגור שלה. חוסר תקשורת או קבלת עזרה מבן הזוג, או חוסר ביטחון בעצמה וביכולת שלה למלא את התפקיד החדש של אם יכול לגרום לדיכאון כמו גם איבוד החופש האישי שנלווה להגעתו לעולם של כל תינוק חדש.

דיכאון הגבר

גברים מעצם החינוך שלהם מודים פחות בדיכאון שתוקף אותם. אך הם ינקטו בצעד של התאבדויות הרבה יותר מאשר נשים באותו מצב כשלהם. אולי כי לגברים יש פחות לגיטימציה עדיין להתלונן ולהראות סימני חולשה, וכשגבר נתקל בנקודות של אין מוצא הוא מתבייש יותר במצבו ונכנע פחות לקבלת עזרה מאישה, דיכאון אצל גברים יכול להשפיע על כול תפקודי החיים וכן על תפקודם המיני, כמו כן דיכאון אצל גברים הוא בעל סיכון גבוה יותר למחלות לב, גברים רבים בורחים לעישון סיגריות, סמים, שתייה של קפה חזק, אלכוהול או עיסוק רב בסקס ובמצבים שמתגרים במוות כמו נהיגה מהירה ועשיית דברים מסוכנים אחרים, כדי לברוח מסממני הדיכאון.

ההומאופתיה והתייחסותה למצבי דיכאון

כמו בכול תופעה של חוסר איזון, ההומאופתיה תחפש את שורש הבעיה והגורמים לה, ברגע שהגורמים יוסרו גם הבעיה תיעלם, כך גם במצבי דיכאון - כול אדם גבר או אישה יזכה להתייחסות כוללת לכול בעיותיו בכל מישורי חייו, כמו גם להתייחסות למזון אותו הוא אוכל -לפעמים מצבי הרעלה של חומרים מסוימים במזון יכולים לגרום לתופעת דיכאון קשה. כמו גם חסרים בויטמינים ומינראלים מסוימים בעיקר מקבוצת ויטמיני B שיכולים להתבטא בדיכאון וחוסר מוטיבציה וכוח לחיים, ההומאופתיה והאלמנט המיוחד שיבחר לאדם הסובל מדיכאון תהיה מותאמת ספציפית ולא זה האלמנט שינתן לאדם אחד שסובל מאותה התופעה, הגורמים הם שונים ולכן האלמנט הוא שונה כמו גם אורך התהליך שמשתנה מאדם לאדם בדרך לאיזון חזרה.

ההומאופתיה איננה מחליפה את הפסיכולוג או הפסיכיאטר אך יכולה להינתן במצבים בהם האדם הגיע לקבל עזרה ועדיין לא התחיל לקיחת תרופות פסיכיאטריות, או במצבים בהם אדם לוקח תרופות פסיכיאטריות שאינן עוזרות לו או עוזרות חלקית -והוא רוצה לשלב את ההליך ההומאופתי כדי לעשות תהליך של הורדת תרופות פסיכיאטריות איטי יחד עם הפסיכיאטר שלו ובפיקוחו -לאט לאט ככול שמצבו ישתפר. הליך זה תמיד יעשה בצמוד לפיקוח פסיכיאטרי ובאישורו.

 

אדית דיטה דניאל

הומאופתית קלאסית מוסמכת RCHom 

התפרסמה בכל מוספי העיתונים וכן בטלוויזה בתוכניות אודטה דנין, אושרת קוטלר, מייק הולר, על טיבעי ועוד

לפרטים נוספים

טלפון: 03-5165923

בקרו האתר:   www.metaplim.co.il/dita

 

כל הזכויות שמורות לאדית דניאל

 

   
     

שים לב : המידע הנחשף באתר אינטרנט זה אינו מהווה תחליף מכל סוג שהוא לייעוץ ולטיפול רפואי

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם על אחריות המפרסם בלבד