לעמוד הראשי

בס"ד

הבית הפנימי

טלי כנפי

מאת: דנה שגב 28/10/2006

 

טלי כנפי, מטפלת גוף ונפש, מביאה לטיפול את כל התובנות שהגיעה אליהן, דרך הכשרה מגוונת ותהליך אישי של ריפוי מלא, מ-100% נכות ושבירת כל מסגרות חייה. בסדנת "הבית הפנימי" היא מבטיחה להוציא מאנשים את ה'אימאמא' שלהם כדי שיזכו בשליטה מחודשת אמיתית על החיים.

 שני מסלולים השזורים זה בזה הובילו את טלי כנפי למקום בו היא נמצאת היום, מטפלת מוערכת ומצליחה במישור המקצועי ואדם המגשים את עצמו בצורה מלאה במישור האישי. משך 15 שנה היא נמצאת בתהליך לימוד מתמיד ותהליך ריפוי, שהחל ממצב של 100% נכות ושבירה מוחלטת של כל מסגרות חייה ועד לריפוי מוחלט.

"לפני 15 שנה התחלתי לימודים והכשרה מקצועית בנטורופתיה ולמדתי 4 שנים בקולג' הישראלי לרפואה משלימה. כבר במהלך הלימודים התחלתי את התהליך הטיפולי שלי ובניתי את הבית הפנימי שלי ואת הגילוי העצמי שלי. מאז ועד היום אני נמצאת כל הזמן בתהליך התפתחות אישית. ההתפתחות האישית והמקצועית אצלי באו במקביל", אומרת כנפי.

כבר במהלך הלימודים התחילה לעבור סדנאות העשרה בנוסף ללימודים. היא השתתפה בסדנא לתרפיה בקול והחלה להתחבר לתחום התרפיות באומנויות. למדה תרפיה בציור אימפרוביזציה ועוד, עד שבשלב מסוים הלכה ולמדה שנתיים לקראת תואר שני בתרפיה באומנות. משך כל התהליך הלימודי היא לוותה על-ידי פסיכולוגים קליניים ועברה תהליך ריפוי אישי. "הסה"כ יצר את מי שאני והשפיע על דרך העבודה שלי", אומרת כנפי.

אחרי ארבע שנים, גילתה שהיא הילרית מולדת. אחת שנולדה עם אנרגיות ואיכויות ריפוי ובטיפול שלה היא משלבת גם הילינג. בנוסף, היא גילתה שהיא טרנס מדיום בעלת יכולת להיות מחוברת למימדים נוספים. "בשפה לא מקצועית אני מכשפה מולדת", אומרת כנפי וצוחקת. אגב, חוש ההומור שלה מלווה את השיחה שלנו לכל אורכה.

סדנת הבית הפנימי

"אחרי 10 שנים של עבודה פרטנית עם מטופלים, נולדה אצלי היכולת ליצור את הסדנא הראשונה שלי, פרי בטני והתחלתי להנחות אותה. עשרה מפגשים אליהם אני מביאה כל פעם נושא חדש באמצעותו אני עובדת עם הקבוצה.

 הסדנא יוצרת סביבה מוגנת בה מאבדים שליטה כדי לזכות בשליטה מחודשת אמיתית על החיים.

באמצעות הסדנא כל אחד בונה לעצמו את הבית הפנימי שלו.

'הבית הפנימי' היא מקפצה ומתנה שאדם מעניק לעצמו. בתוך חודשיים וחצי המשתתף עובר תהליך מאוד עמוק. כל מפגש מוציא מהאנשים את ה'אימאמא' שלהם ובסוף הסדנא הם נמצאים במקום שונה לחלוטין. כולם יוצאים מורווחים ועוברים שינוי. הם חווים, מתנסים ויוצרים מציאות חדשה גם בחוץ וגם מבפנים. האנשים הופכים ליותר נאמנים לעצמם בעקבות התהליך עצמו.

אודי עוז עבר את סדנת ה'בית הפנימי' והוא מספר על החוויה.

"זו אכן סדנה לא קלה אבל אם יש משהו שזה קל זה למות. למי שרוצה לחיות ויודע להבדיל בין "לחיות" לבין להיות "חי מת", קלה ההבנה שזה לא קל. זה לא קל אחרי שנים על גבי שנים של דיכוי והדחקה שאנשים סופגים במהלך חייהם לקום ולהתיר את הכבלים. זה לא קל ואפילו די קשה והתהליך מצריך מקום בטוח, עוטף, תומך ומחבק שבו אפשר יהיה ל"התפשט" מבלי לאבד את הקרקע. טלי מנחה את הסדנה הזו כמו שמוצארט כותב מוסיקה, כמו שטייגר וודס חובט בכדור הגולף, כמו שג'ימי הנדריקס פורט על מיתרי הגיטרה, כמו שמאראדונה משכיב חצי קבוצה כדי להבקיע גול, כמו שוורן באפט יודע לעשות כסף ולמי שלא מכיר אף אחד מהנ"ל היא עושה את זה בדרגת האומנות הגבוהה ביותר שיש".

"אני נותנת בסדנא מתנה, את פרי כל התהליך האישי, התגשמותי, התפתחותי, כל מה שאני גיליתי בתהליך שלי, כל התובנות שמגיעות בסוף.

אני זורעת זרעים במקום שצריכים להגיע להבנות, נותנת במתנה את כל התובנות שלי כדי שאלו יחלחלו ויקצרו לאנשים את הדרך. אני מעוררת את המודעת למצבם וזה מאפשר להם לאט, לאט לעשות שינוי בעקבות המודעות. הם מקבלים טעימה של תהליך שלם בעשרה מפגשים", אומרת כנפי.

הקבוצה מתאימה לכל מי שבעצם רוצה לעשות שינוי, למטפל בעצמו, לעבוד פנימה ולגלות את החלקים האמיתיים שלו. למי שרוצה לעשות שינוי בכל רמות החיים שלו והתודעה שלו ושהוא כמובן פתוח בנוי ובשל לעבוד בקבוצה.

"בכל רגע שאני חי אני מרגיש את עקבות התהליך שעברתי בסדנה, ובכל יום עוד ועוד תובנות ותכנים שספגתי בסדנה מקבלים סדר וצורה במחשבותיי ובהתנהגותי. אני היום אדם יותר חופשי , הרבה יותר נוח לי להתבטא ולומר את מה שיש לי לומר. הרבה יותר טבעי ונינוח, הרבה יותר מבין ורואה את העולם שסביבי בעיניים נקיות וברורות" , מוסיף עוז.

כנפי מציינת שלא כל אחד מתאים לסדנא כזו והיא מגלה אחריות רבה בקבלת אנשים לסדנא. כל משתתף פוטנציאלי עובר שיחת היכרות שבמהלכה טלי בודקת אם יש לו את הכוחות ואת היכולת הנפשית והפיזית לעבור את הסדנא.

מהי העבודה בשבילך?

עבודה זה אהבה, הגשמה יצירה ושמחה.

משהו שאת גאה בו

אני גאה בעצמי שהגעתי לחלמה וריפוי עצמי מלא, אחרי הרבה שנים של קושי, כאב, תסכול ומות פנימי. כיום אני במצב אינטגרטיבי ומאוחד, אני מגשימה את עצמי באופן מלא בחיי מתוך בחירה אישית, אני נאמנה לעצמי באופן מלא והריפוי שלי זו ההצלחה הכי גדולה שלי.

קושי מיוחד בעבודה

אין לי קושי מיוחד בעבודה כי זה מקום בו אני בהגשמה מלאה. הקושי שלי הוא בחוץ, בכך שאני לא יכולה לחשוף את מי שאני באופן מלא. למעטים יש את היכולת להכיל ולהבין את השפה שלי ואת המקום שאני נמצאת בו. לעיתים זה יוצר קצת בדידות שלמדתי לחיות איתה.

סדר יום

בבוקר אחרי מקלחת אני לוקחת את בטלר הכלב לטיול, אחר-כך משקה את הגינה שלי ומתחילה את יום העבודה עד הצהרים. אני נחה, ומ-16:00 חוזרת לעבודה. בין לבין אני מבקרת את אמא, מבקרת את האחיינים ומבלה עם חברים.

 מה הכיף שלך?

פינוקים! ללכת לספא ולהתפנק. לקבל טיפולים מכף רגל עד ראש וכמה שיותר, לאכול טוב לשבת עם חברה טובה לשיחות נפש, לראות סרט טוב.

מה החלום שלך?

שתהיה לי ילדה משלי. שיהיה לי בן זוג טוב, אוהב,מפרגן ורואה. הייתי שמחה להרחיב את הפעילות שלי ולייסד בית מרפא גדול בצפון שיבואו אליו אנשים להשתתף בסדנאות ולהחלים שם.

המלצה על ספרים

'הדרמה של הילד המחונן' של אליס מילר, 'הילד שבך' של לוצ'יה קפצ'יונה ו'החיים אבידות הכרחיות ויתורים גורליים' של ג'ודית ויורסט.

מוטו

כל מה שהענקתי לעצמי אני פתוחה ומעוניינת להעניק לכל מי שמעוניין לקבל.

טיפ לכל אדם

להיות נאמנים לעצמכם. לנשום וליישם, בעיקר ליישם. לא להתאים את עצמכם לסביבה. שאנשים ילמדו לכבד ולאהוב את עצמם. שיפסיקו לוותר על עצמם.

 

 

   
     
 
 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם על אחריות המפרסם בלבד