לעמוד הראשי

 

צ'י קונג

מאת : אדית דניאל

 

צי קונג - אומנות תנועה מדיטציה והתעמלות שמקורה בסין העתיקה, התעמלות זו הנה מיוחדת במינה עקב סגולותיה המרפאות השומרות על אנרגיית החיים בגוף ועל חיוניות, נעורים ויכולת להתנגד למחלות.

זוהי ההתעמלות שמתאימה למעוניינים לטפח את נושא האנטי אייגינג - מניעת תופעות הזקנה, דרך תרגילים מיוחדים שמותאמים לגוף בצורה טבעית ונעשים ללא מאמץ.

התרגילים מחקים את דרך התנועה והחשיבה של החיות: הדוב, הנמר, הנשר, הנחש, הקוף הם חלק מהחיות מהם אנו לומדים לזוז, לנשום, ולמדוט עם התנועה.

כל חיה מתייחסת לאלמנט מהטבע: לאדמה, מתכת, אש, מים, אוויר עץ, וכול אלמנט מתייחס לשני ערוצי אנרגיה אותם אנו מפעילים ופותחים, שני הערוצים שייכים לשני איברים בתוך גופינו לדוגמא: הדוב מתייחס לאלמנט האדמה שמתייחס לערוצי אנרגית - הטחול והקיבה.

חשיבות התרגול במיקוד והכוונת המחשבה, הרגש, והתחושה לאלמנטים, לחיות ולערוצי האנרגיה במטרה להנפיק זרימת אנרגיה מרבית לתוך האיברים, על פי הצי קונג וגם על פי נוסחאות בהיפנוזה ויוגה, להיכן שתשומת הלב שלנו והמודעות שלנו פונה לשם האנרגיה תפנה תזרום ותתעצם.

התרגול בצי קונג מקנה כלים איתם אנו יכולים להתחבר לאנרגיית החיים והיצירה של הבורא לגוף לתודעה ולרוח, ולכול מצבי הקיום וההתגלמויות שלו הקיימות בתוכנו. מכיוון שנוצרנו כחלק אינטגראלי של הבריאה וכראי לכול הבריאה כמיקרוקוסמוס שלה, אנחנו מהווים בתוכנו את כול סוגי הצומח והחיי שאיי פעם נוצרו, כדי לממש אותם אנו לומדים לבוא במגע אם החיה שבתוכנו ולקבל אותה, אם הצומח שבתוכנו ולקבל אותו ואם כול שאר האלמנטים שמוטבעים בנו – זוהי היכולת לשזור את כול מה שבתוכנו ומחוצה לנו לרשת אנרגית אחת.

 וכדי לאפשר לפעולה זו לקרא אנחנו צריכים ללמוד לזהות סוגי אנרגיות שונים, לכל מהות יש כלי קיבול ואנרגיה מסוג אחר.

הצי קונג מקושר גם להומיאופתיה שעושה שימוש בכול האלמנטים בצורה דומה. ככול שאנו מסוגלים לשקף טוב יותר את היקום, כך האנרגיה שאנו יכולים ללקט מהסביבה ומתוכנו גודלת.

 

אדית דניאל

הומאופתית קלאסית מוסמכת RCHom 

התפרסמה בכל מוספי העיתונים וכן בטלוויזה בתוכניות אודטה דנין, אושרת קוטלר, מייק הולר, על טיבעי ועוד

לפרטים נוספים

טלפון: 03-5165923

בקרו האתר:   www.metaplim.co.il/dita

 

כל הזכויות שמורות לאדית דניאל

 

   
     

שים לב : המידע הנחשף באתר אינטרנט זה אינו מהווה תחליף מכל סוג שהוא לייעוץ ולטיפול רפואי

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם על אחריות המפרסם בלבד