לעמוד הראשי

ארץ האש בסתיו

ארגנטינה

מאת: רעיה זפסוצקי

תצלומים: רעיה ודני זפסוצקי

לא רבים התיירים שמגיעים בסתיו לארץ האש, אי שם בקצה הדרומי של ארגנטינה. העיר אושוויה משמשת כנקודת מוצא לטיולים באזור. בחורף מגיעים לשם גולשי סקי מקצועיים מכל העולם לאימונים ולתחרויות. הם נהנים מעונת גלישה ארוכה במיוחד בתקופה שבה עדיין שורר קיץ באירופה, תורים קצרים לרכבל ומחירים זולים.

בקיץ עוגנות כאן אוניות המשייטות בדרכן לאנטרקטיקה. בסתיו המקומי הנמשך עד סוף אפריל , אפשר עדיין ליהנות מאטרקציות תיירותיות שמציע המקום, אך מומלץ להביא בגדים חמים ומטרייה.

נחיתה בשדה התעופה של אושוויה היא חוויה, מאחר שהוא נמצא בחצי אי והמסלול מנצל את כל רוחבו, כך שבזמן הנחיתה יש תחושה שנוחתים בים - לבעלי עצבים חלשים מומלץ לא להסתכל דרך החלון.

 סמוך לאושוויה נמצא פארק לאומי Tierra del Fuego , ובו יער ארקטי מקסים שגובל מדרום בתעלת ביגל ומצפון בהרי האנדים. בפארק, המכיל בעיקר עצי לנגה חיים יותר מ-140 סוגי ציפורים, שמהווים מוקד משיכה לצַפרים מכל העולם, קיימים גם מסלולים לטרקים.

מכיוון שהפארק כולל הרים , יער וים אפשר לראות כאן נופים מדהימים. במהלך הסיור בפארק אפשר להגיע עם הכביש לנקודה הדרומית ביותר בעולם. "סוף הדרך" ממש.

מאושוויה אפשר גם להפליג בספינת קאטאמארן לתעלת ביגל. השיט מזמן צפייה בנופיה היפים של ארץ האש מהים ובנוסף מגיעים לאיים שמאכלסים קורמורנים, אריות ים ופינגווינים. התמזל מזלנו ופגשנו בדרך חזרה לאושוויה שני לויויתני "אורקה" killerwail אשר ליוו את הספינה וקיפצו בקלילות מסביבה במשך דקות ארוכות.

 באושוויה נמצא גם מוזיאון "סוף העולם" אשר מכיל פוחלצים של כל הציפורים מהסביבה ושל חיות נוספות. כמו כן , במוזיאון אפשר להיתוודע אל סיפור תולדות המקום , ששימש בתחילת המאה הקודמת כמושבת אסירים ולמטרות צבאיות, ואל השבתים שאיכלסו את האזור בתקופות קודמות לגילויו על ידי מגלן. בזכות אותם השבתים, שהבעירו מדורות על החופים, נקרא המקום "ארץ האש".

 בעיר מסעדות מעולות המגישות דגי פורל מהסביבה ומיטב מהמטבח הארגנטיני והכול במחירים שווים לכל נפש.

 

 

הפארק הלאומי Tierra del Fuego

 

נופי שיט בתעלת ביגל

אי אריות ים בתעלת ביגל

אי קורמורנים בתעלת ביגל

נופי שיט בתעלת ביגל

פינגוויני מגלן באי

 

אי אריות ים בתעלת ביגל

 

 
 

ברווז בפארק הלאומי

 
     
     

הפארק הלאומי Tierra del Fuego

תצפית מאחד מסלולי הטרקים בפארק

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מרחוק: מסלול המראה של אושוויה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

נמל אושוויה ובו אוניית נוסעים אחרונה לעונה

אושוויה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אושוויה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אי קורמורנים בתעלת ביגל

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עלים של עצי לנגה

אי פינגווינים בתעלת ביגל

 

נופי שיט בתעלת ביגל

 
     
 
 

 

 
 

 

 

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם על אחריות המפרסם בלבד