לעמוד הראשי
 

מתוך דמויות נשים:

 סינדרלה - אגדה אוניברסלית בהיבט רוחני

מאת: תמר טוב אל

אגדה שתחילתה בסבל ובקורבניות וסופה באומץ ובהגשמה.

היה הייתה, אי שם בארץ קסומה ונשכחת נערה צעירה, שגדלה בבית טוב וקיבלה את כל מה שביקשה. היא פונקה מאוד והייתה אהובה מאוד על הוריה.

אך אבוי! אמה נפטרה לפתע ואביה בעל המעמד נשא אישה מרשעת ואיומה שהביאה אתה כנדוניה שתי בנות, אחיות חורגות, מפלצתיות, תוספת למשפחה.

סינדרלה העדינה והיפה הפכה במהרה קורבן להתעללות קשה מצד האם החורגת ושתי בנותיה. היא סבלה מהתעללות פיזית משפילה ומהתעללות נפשית.

האם העבידה אותה בפרך רק כדי להשפילה, להכאיב לה ולמנוע ממנה השכלה. היא ירדה ממעמד של אצילה למעמד של עבד. הנערה העדינה לא הייתה מורגלת בתנאי חיים כאלו ועבדה בפרך מזריחת החמה עד לשעות הקטנות של הלילה. היא הורחקה מחברת אנשים וחייתה בתנאי בידוד ועבודת פרך.

יש כאן סיפור עגום על קורבן חסר ישע ועל סבל מתמשך.

לסינדרלה היה חלום. הייתה לה תקווה. היא ידעה כי לא נועדה לגורל כזה. משהו החזיק בה את שביב החיים ואיפשר לה להמשיך ולשאת בעול.

מלאכים ופיות הקשיבו לה. האנרגיה שזרעה בתפילותיה פתחה לפניה שערי הזדמנות.

כן, הגיעה הזמנה לנשף בחצר המלכות. המלך חיפש שידוך הולם לבנו הנסיך.

כמובן שמסינדרלה הסתירו את דבר הנשף וגם העבידו אותה בפרך ביתר שאת. אך הנערה לא ויתרה על החלום. היא דיברה עם ציפורים, עם חיות הבית ועם פיות. היא המשיכה לקוות ולהתפלל. היא שוחחה עם היקום באינטימיות, היא רקמה את החזון ויצרה את האנרגיות. היא דמיינה את עצמה בנשף, לבושה בשמלה חגיגית, יפה ומקושטת, רוקדת בזרועות הנסיך.

סינדרלה הייתה חדורת אמונה תמימה, נחישות. היא ביקשה לצאת מעבדות לחירות, להיות מאושרת. שמים הקשיבו לתפילתה ונענו לה. פיה טובה נחתה בחדרה. הפיה פרשה לפניה תוכנית. סינדרלה לא היססה לרגע. היא לא נתנה לפחד לנהל אותה. היא יכלה לומר לפיה: "פיה טובה ויקרה, אני מפחדת. מה אם יזהו אותי בנשף? מה אם האם החורגת תתפוס מה שעשיתי ותתעלל בי קשות ותעניש אותי. מי יושיעני?"

לא! סינדרלה פתחה את השער שהפיה הראתה לה. היא הייתה זירזה, חרוצה, ממושמעת ואמיצה. היא הולבשה כנסיכה יפהפייה, נסעה בכרכרה, ונכנסה בשערי הארמון לעיני כול. היא הדהימה את כל רואיה ביופייה ובאצילותה. מובן שהנסיך רקד אתה כל הלילה.

היא נצמדה לתוכנית, ובדיוק בשעה שתים עשרה עזבה במהירות, לפני שהקסם פג.

המשך הסיפור ידוע. שוב נכלאה סינדרלה בצינוק, שוב נכפתה עליה התעללות ועבודה קשה. אך הנערה העדינה הייתה חזקה כצור. היא האמינה בזכותה לאושר, לשמחה, לאהבה, לשיפור איכות החיים שלה. והיקום תמך בה ושיתף אתה פעולה. והסוף ידוע. נעל הזכוכית הלמה את רגלה והיא נישאה לנסיך חלומותיה.

הרי לכם אגדה המדגימה את האנרגיה החדשה, את שיתוף הפעולה של בת אנוש עם כוחות הבריאה. המיגנוט, ההתכוונות הטהורה למטרה, האמונה התמימה והתפילה, ההקשבה למסרים מהיקום, הנחישות, האומץ לנקוט פעולה במציאות כדי לממש את החזון. היציאה ממצב הקורבן והפרידה מדפוסים של סבל. סינדרלה יצרה את עתידה על פי סדרת פעולות בהווה, כשהיא מסתייעת בהדרכה ובחיות ולא על פי התנסויות העבר והפחדים שלה.

כדאי להעביר לילדים (במיוחד לילדות) את המסר הזה על אומץ רוח,

על אמונה ועל שיתוף הפעולה עם האל באנרגיה החדשה.

באהבה,

תמר טוב אל

לפרטים נוספים :

תמר טוב אל

טלפון: 0776797997

 

www.yoelwhiteeagle.co.il

 

tamar@yoelwhiteeagle.co.il

 

 

 

 
 
 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם  על אחריות המפרסם בלבד