לעמוד הראשי

בס"ד

פתרון חלומות - מסרים בגוונים

מאת: דפנה ביסמוט

 

במאמר קודם שלי בנושא החלום ציינתי שהחלימה מתרחשת כאשר החולם נמצא במצב של הרפיה מלאה, ואילו מוחו של החלום פעיל. בנוסף ציינתי במאמר שבתהליך השינה הנשמה עולה מהרובד הפיזי לרבדים אחרים וניזונה באנרגיות ובתובנות.

 

במאמר זה אנסה להסביר מדוע מוחנו פעיל במהלך החלימה, ולפרט כיצד מסרים זהים בחלומות של אנשים שונים מקבלים גוונים אחרים בעת שמקבילים אותם לעולמו של החולם.

 

בפתיחה ברצוני לציין את ספרו הנפלא של הרב שרגא ברג – "גלגולי נשמות", ולציין מסר חשוב מתוך הספר והוא שללא שינה האדם היה מתכלה במהירות רבה יותר. השינה משולה למטען רוחני לגוף הפיזי שלנו. הבורא העניק את השינה לבן האדם שימלא את גופו באנרגיה בתהליך השינה. אדם ללא שינה משול לאדם שלא אכל ולא שתה אולם בהיבט הרוחני. לעומתו אדם שישן מסוגל להתמודד עם מצבי היום יום בקלות רבה יותר.

 

מדוע מוחנו ממשיך בפעילות בזמן שינה ?

כשאלוהים ברא את האדם הוא העניק לו שישה חושים. מעטים מאיתנו יודעים להפעיל את כל החושים במלואם, ובמיוחד קשה לנו להשתמש ולהפעיל חוש שאיננו פיזי במובן הגשמי – הריהו החוש השישי שאיננו מנוצל במלואו.

 

 האדם מסוגל להגיב למציאות הגשמית בעזרת חמשת חושיו , כאשר החוש הוויזואלי הוא החוש היותר זמין שהאדם חי איתו מרבית מהזמן. האדם רואה תמונות וחושב בתמונות, מדמיין וגם חולם בתמונות. התמונות הם אמצעי המחשה שבעזרתו האדם מסוגל להבין את תת המודע.

 

במצב נורמלי האדם צובר חוויות וזיכרונות בתת מודע. תת המודע הוא מעין "שק" או "קופסת" אחסון שבהם מאוחסנים אירועים שונים.

 

האדם בבסיסו נמצא במצב הישרדות תמידי ואין לו פנאי וזמן להתעסק עם צרכיו הרגשיים והתהיות. הוא עסוק באופן כמעט מלא במימוש צרכיו הפיזיים והחברתיים. אנחנו איננו מסוגלים להתמודד 24 שעות ביום עם זיכרונות, רגשות ותהיות. מצב הפוך של התעסקות תמידית בתת המודע יגרום לנו לבטל את כל העשייה והעבודה ולהניח אותם הצידה ויגרום לנו להתכנס לתוך עצמנו ולהתבודד מהחברה והמציאות החיצונית.

 

לכן בתהליך החלימה עולים מתת המודע מצבים שביום יום האדם לא מתפנה אליהם ועוזרים לאדם להתוודע אליהם ולהתמודד עמם. לכן מוחנו נשאר במצב פעיל על מנת לקבל את כל המסרים לסגור ולפתוח "קופסאות" בתת המודע ולסווג אירועים שונים לתת המודע.

 

המעניין הוא שבחלום מרבית מהמצבים הללו תופסים צורה שונה ממה שיכולה או קיימת במציאות - מציאות החלום לא נראית הגיונית, מלאה צבעים ותמונות לא הגיוניות.

 

חלום שאנו זוכרים הוא מצב שתת המודע "דורש" מהמודע להתמודד עמו. הבעיה היא לבודד את הפרטים הרלוונטיים ולדעת להתעלם מהחיזוקים שתת המודע מסר בחלום. בחלום קיימת דחיפה של תת המודע לסיים תהליכים שמכבידים על החולם ביום יום וגורמים לצער, לחרדה, לחוסר סיפוק. ישנה הקבלה בין חולמים שונים בתמונות ובסמלים בחלימה.

 

מדוע למסרים זהים ישנם גוונים שונים?

לפי הבנתי את עולם החלום, ישנם סמלים שניתן להבינם בצורה זהה אצל החולמים, אבל צריך לקשר את הסמל לעולמו של החולם, ואז מתקבל מרקם צבעוני אחר של תמונת החלום בהקבלה זהה לצבע עם שינוי גוון. החיבור בין הסמל לעולם הפנימי של החולם יוצר מצב של "הקבלה" בין תת המודע למודע של החולם.

 

ברגע "שפתרנו" או הבהרנו את החלום והקבלנו אותו לעולמו של החולם, טיפלנו בבעיה של החולם בתת המודע וקידמנו אותו בתהליך הפנימי שהוא חווה.

 

ישנם חלומות שבהם מתקבלים מסרים שאינם קשורים לחולם עצמו אלא מתקבלים כמסר לסביבה החיצונית שעמה הוא בקשר. דרך החלום אנו מקבלים "הנחיות" מלמעלה איך לקדם עניינים בצורה חיובית בסביבה החיצונית לו. חלום שכזה הוא מסר. מסרים שכאלה הם מיוחדים ומגיעים לאנשים שמסוגלים מבחינה רוחנית להבין ולקבל את ההנחיות מלמעלה. לכן חשוב לטפל בחלום ולפנות לאדם שיידע לכוון את החולם. לרוב מדובר באיש רוחני או אדם המבין את תורת הקבלה. ביהדות למשל, ישנם המלצות לטפל באדם שחלם חלום מטריד ושאיננו מסוגל להבינו. בפירושים שאני נתונת לחלומות אני מתחברת לנשמה ולתת מודע של החולם דרך תקשור. לכן תמצאו לא מעט סמלים ומוטיבים חוזרים, כאשר הפירושים להם שונים ובעלי גוונים שונים לכל אחד מאיתנו.

 

 

"פרפרים המרחב רוחני" בהנהלתה של דפנה ביסמוט

מטפלת הוליסטית רב תחומית ומדריכה רוחנית, בעלת ניסיון רב.

מתמחה בתקשור, פתרון חלומות, אנרגיות ואיזון צ'אקרות, דמיון מודרך, שיחזור גלגולים,

 בעיות קשב וריכוז בילדים (AD.HD, קריסטלים; מטפלת בגוף ,בנפש ובבעיות מחיי היום יום

 

טלפון: 08-8674358    054-4515930

 

אתר הבית של פרפרים המרחב הרוחני:

 

www.ima-adama.co.il

 

 

 

   
     

שים לב : המידע הנחשף באתר אינטרנט זה אינו מהווה תחליף מכל סוג שהוא לייעוץ ולטיפול רפואי

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם על אחריות המפרסם בלבד