לעמוד הראשי

הדרך אל האושר

לדוח פעילויות הדרך אל האושר : גלגלו מטה

 

 

רוצים ליהנות ?

 רוצים שהמשפחה והחברים שלכם יהינו גם כן?

תזמינו עכשיו הרצאה של הדרך אל האושר למשפחה!!! לחברים!!! לילדים!!!

בבוקר/בערב/בצהריים

"מה מונע ממך להיות מאושר"

זוהי סדנה המשלבת הפעלות ומשחקי תפיקידים, פעילות של שעה וחצי המתאימה לכל גיל.

הסדנה מועברת חינם מטעם העמותה לשגשוג ובטחון במזרח התיכון

והיא כוללת 21 טיפים לחיים מאושרים

הסדנא מתאימה לקבוצות של מורים בבי"ס, עובדים סוציאלים,

עובדים בכל חברה שהיא למטרת גיבוש ופעילות כיף,

הרמת כוסית לחג, חברות עורכי דין, רופאים ואחיות, חברות הי טק,

מועדוני נשים, קבוצות קישים, בתי אבות, מפעלים וכו' וכו'.

המרצה נוגע בנקודות הבאות:זוגיות, גידול ילדים, יחסי אנוש, איך מסתדרים עם אנשים אחרים ועוד...

 

  להזמנת הרצאה:

ויקטוריה

טלפון: 03-6240061 או 0546815561

 

 

דוח פעילויות הדרך אל האושר

כתב: עפר פלואט

רמת-גן, חוג בית ביום שישי בערב לקבוצה של 7 זוגות

תודה לגילה שמש על הצילומים

 

 

שער הנגב, מועדון גימלאים

הגעתי ופגשתי את יורם, בחור בן 70, צעיר בנפשו. כשהגיעו כל שאר ה"ילדים" בני 60-80, שאלתי כל אחד לשמו, למקצועו בעבר, למעשיו היום וגיליתי שכמעט כולם מתנדבים בין אם בספריה בקיבוץ, או בעזרה לאחרים. ציינתי שאמרו לי שהפעילות היא לקשישים, אז שאלתי מתי הקשישים באים? כל מה שראיתי זה קבוצה של ילדים עליזים ושמחים עם המון שנות ניסיון והמון רצון לעזור.

   
בפעילות, בין השאר, עברנו על מעשים טובים שהם עשו שעזרו לאחרים. היה בחור אחד שהתקשה לראות מעשה טוב שעשה. שאלתי במה עבד, והוא סיפר שהוא הפעיל טרקטור שחרש שדה של גזר. ראינו שאם לא היה חורש את השדה בחוסר מיומנות, מאות אלפי אנשים, היו סובלים ממחסור של גזר. באופן דומה ראינו שעבודתו המיומנת עזרה למאות אלפי אנשים בישראל שיהיה להם גזר. מחאנו לו כפיים וזה נתן לו עונג רב על קיומו. עשינו הצגה והחבר'ה נכנסו מהר מאוד לתפקידי הילדים בהצגה. היה מרשים.

 

דימונה, גן פשוש – פעילות ל 25 הורים

שוש ביטון, בעלת הגן, היא אישה מדהימה. שופעת אהבה לזולת ורצון אינסופי לעזור ולעשות טוב לאחרים. זו הייתה פעילות מדהימה. ההורים שאלו המון המון שאלות על בעיות עם ילדים, ולכל בעיה, אמרתי שאינם משאירים לי ברירה, ואני חייב לקרוא משפט שרון האברד כתב בדיוק על המקרה והשאלה שלהם….כך לכל שאלה הקראתי תשובה הולמת.

הפעילות הייתה מדהימה ואם הייתי צריך לפרט את כל התובנות וההבנות של האנשים במהלך הפעילות, גם אם הייתי צריך להשתמש בים כדיו לכתוב את כולם, זה לא היה מספיק כדי לכתוב את כל ההבנות.

ההורים נהנו לגלות שאפשר לסייע להם לפתור בעיות התנהגות עם ילדים בעזרת פתרונות יישומיים מהחוברת.

ראינו כיצד חדשות ברדיו ובטלויזיה מעבירות בעיקר חדשות רעות וגורמות לילדים להאמין שאין משהו אחר בעולם מלבד רוע, פשע, מלחמות, פיגועים ורעות אחרות.

כאשר הקראתי פסקאות מתוך פרח ושגשג, מישהי קראה "זה אבא שלי" כאשר זיהתה שאבא שלה דיכא אותה בילדותה. המשך הפרק רק חיזק אותה על הצלחותיה בחיים ועודד אותה להמשיך לפרוח ולשגשג.

 

   
לאחר הפעילות, שוש הזמינה אותי לארוחת ערב לפני היציאה לדרך חזרה הבייתה.

 

שלומי, פעילות לקהילה במתנ"ס

הגיעה קבוצה גדולה מאוד של תושבים משלומי להשתתף בפעילות לקהילה במתנ"ס השכונתי. אחת המשתתפות הביעה בעיה עם הבן שלה שהוא לא ממושמע ואינו מציית. בעזרת הפרק המתאים מהחוברת, ראינו כיצד להפוך את הילד לבעל ברית ולא מתנגד ובכך ליצור יותר אושר בחיים. הייתה פעילות מלאת צחוק ודוגמאות של הקהל.

על השאלה: ממה הכי נהנית בהרצאה? השיבה משתתפת: "מההומור והפרגון של המרצה" ועל השאלה: כיצד תרמה לך ההרצאה? השיבה אותה משתתפת: "חידדה והזכירה דברים שנשכחים במרוץ השגרה".

 

פעילות לעובדי לוטונט

הפעילות הזו הייתה לעובדי צוותי המכירות בלוטונט. בפעילות שוחחנו על הקשר בין האושר לבין לקוחות החברה וראינו כיצד לקוחות מאושרים יהיו נכונים לקנות יותר שירותים ומוצרים. בחנו גם את ההשפעות של דיכוי בעזרת הפרק פרח ושגשג והיו לאנשים תובנות עמוקות על חייהם בעבר בהווה ובעתיד. עשינו גם הצגה נחמדה ברוח הדברים.

   
בדרך אל האושר, אני עובר עם אנשים שאני מכיר בקושי פחות מ 10 דקות, חוויות והבנות שהם לא חוו במשך 40-50-60 ולעיתים גם 70 ו 80 שנות חייהם. זו חוויה שאין שנייה לה. לראות אדם מגיע להבנה על חייו בצורה שהוא יכול ליישם את ההבנה ולהביא ליותר אושר עבור עצמו ועבור הסובבים אותו.
אני עושה הרבה קילומטרים בדרך אל האושר, אני מחלק חוברות ובכל מקום פגשתי חברים חדשים ואנשים מקסימים, שרוצים לחיות, שיהיה סביבם אושר ולהיות מאושרים. עבורם, שווה להגיע למקומות הנדחים והמרוחקים ביותר.

בברכת פרח ושגשג

עפר פלאוט

מרצה בעמותת הדרך אל האושר ישראל

     
 
 
 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם על אחריות המפרסם בלבד