לעמוד הראשי

בס"ד

דמיון מודרך – הפלא התשיעי של הדמיון / דפנה ביסמוט

רבות דובר על כוח רצון, האם דובר על כוח דמיון? האם יש דבר כזה כוח דמיון?

כוח הדמיון של האדם יכול לגרום להפעלת רגשות, תחושות; באמצעות "הראייה-דמיון" פועלות תחושות שונות בגופנו שלעתים אינן רצוניות.

הדוגמאות לכך הנן רבות ולא תמיד אנו עוצרים לתת עליהם את הדעת או לחשוב לעומק מה באמת קרה והתרחש. יש רבים שטוענים שבאמצעות הדמיון הם מסוגלים לשנות או להזיז חפצים – בוודאי כולכם מכירים את השם אורי גלר ?

 

 דוגמה אופיינית להפעלת רגשות ותחושות באמצעות הדמיון הנה אישה המגלה את הריונה . היא תדע לספר לסביבתה שהיא "חשה ומרגישה" תחושות הריון של תנועות עובר, בחילות ועוד למרות שתחושות אילו עדיין מוקדמות מדי לתהליך ההיריון ולמעשה מופעלות על ידי הדמיון שלה.

 

דוגמה אחרת לכוחו של דמיון, כאשר המילה "כעס" מעוררת אצל אנשים רבים תחושות של כאבים בחזה, כאבי ראש, לחץ דם ותחושות גוף שונות אחרות.

 

הדימוי כשלעצמו מעורר את תחושות הגוף השונות בצורה כל כך עזה שהאדם מאמין שתחושות אלו קימות כאשר דימוי זה אינו רצוני. לעומת זאת הפעלת הדמיון באופן רצוני יכול להוביל ולחולל פלאים בגופינו.

 

דמיון מודרך הנו תהליך טיפולי אלטרנטיבי שמטרתו הגעה לתודעה האישית שלנו ולפנימיותנו על מנת לחלץ אלמנטים בעייתיים שמפריעים לנו בחיי היום יום. בסיס הרעיון בטיפול הנו הקשר בין "דמיון-תחושות".

 

בטיפול באמצעות דמיון מודרך אנו מצליחים באמצעות הפעלת הדמיון לטפל במגוון בעיות גוף ונפש - בעיות רפואיות, פחדים, לחצים , היריון ובעיות רבות ומגוונות אחרות שאין להם הסבר. אנו מפעילים את מנגנוני הדמיון לטיפול מושכל בבעיות שונות שקיימות בגופנו כשלמעשה כוח הדמיון והרצון מנצח את הגוף.

 

תהליך הטיפול מתחיל במדיטציה קצרה עם מוזיקת רקע מרגיעה ,שבעזרתה המטופל נכנס למצב של רוגע ונשימות קצובות.

 

תהליך הנשימה הנו בעל חשיבות רבה ומכריעה בטיפול זה. תהליך הנשימה-נשיפה הרגיל מייצר מרץ ואנרגיה לגוף, ולעומתו תהליך הנשיפה-נשימה בזמן טיפול מעורר את מערכת העצבים ועוזר לגוף להירגע ומרפה את השרירים. התהליך ממשיך בסיפור ודימויים שדרכם אני מובילה את המטופל לשורשי הבעיה שבה אנו מעוניינים לטפל .

 

המטופל, באמצעותי כמטפלת, מפעיל דימויים שונים וחש שחלים בו שינויים גופניים, כגון תחושות קור, חום, צבעים, תמונות. לאחר שהדימויים משתנים ונעלמים, משתנות גם הרגשות והתחושות הנפשיות.

 

הטיפול אישי ומשתנה ממטופל למטופל. בתחילת הטיפול אני "מקבלת" באמצעות תקשור מהו התהליך שעלי לעבור יחד עם המטופל ... אני "רואה" ו"חשה" תהליכים נפשיים ופיזיים שקורים או קרו למטופל. מדי פעם עלי להביא את המטופל לתהליך ריפוי של דמיון מודרך כרקע לטיפולים אחרים מאחר שאינו מחובר מתוך פחד חסימה או חוסר אמונה בעצמו. במהלך הטיפול המטופל משתחרר ומתחבר לעצמו.

 

ראוי לציין עובדה חשובה והיא שהטיפול הנו חזק, עוצמתי ומתמשך ובמהלך הטיפול המטופל "מקבל" כלים לטיפול עצמי ואינו מפתח תלות במטפל.

 

למעשה הטיפול ב"דמיון מודרך" אינו מסתיים בטיפול בבעיות ה"בוערות" בלבד, ומקנה למטופל בנוסף, יתרונות נוספים, כגון חיזוק הביטחון העצמי, התחברות לתת המודע שלו ולהעצמה אישית.

 

יש להדגיש שתהליך זה אינו פותר את המטופל מתרופות, אלא תומך ומשלים.

 

דוגמה לטיפול בעיות הרטבה באמצעות דמיון מודרך – בטיפולים שבהם היו מעורבים ילדים שסבלו מתופעת הרטבה חזרו וצצו במהלך הטיפול, באופן שיטתי, אותם האלמנטים.

 

הילדים ציינו שבצינור השתן יש חורים ולכן קיימת דליפה – "הרטבה" . כתוצאה מהמדליפה יש חוסר יכולת לשלוט בלילה על השתן. בטיפול בדמיון מודרך "סתמנו" את החורים. לאחר הטיפול תופעת ההרטבה נפתרה, או שמספר ההרטבות קטן משמעותית ואז המטופל למד איך לטפל בעצמו באמצעות הכלים שרכש.

 

"פרפרים המרחב רוחני" בהנהלתה של דפנה ביסמוט

מטפלת הוליסטית רב תחומית ומדריכה רוחנית, בעלת ניסיון רב.

מתמחה בתקשור, פתרון חלומות, אנרגיות ואיזון צ'אקרות, דמיון מודרך, שיחזור גלגולים,

 בעיות קשב וריכוז בילדים (AD.HD, קריסטלים; מטפלת בגוף ,בנפש ובבעיות מחיי היום יום

 

טלפון: 08-8674358    054-4515930

 

אתר הבית של פרפרים המרחב הרוחני:

 

www.ima-adama.co.il

 

 

 

   
     
 
 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם על אחריות המפרסם בלבד