לעמוד הראשי
 

 

  יום האהבה

איך ליצור אווירה ליום האהבה לפי הפנג שואי

כתבה: נטע כפרי

אחד המושגים הבסיסיים בפנג שואי ובפילוסופיה הסינית בכלל הוא מושג היין והיאנג. היין והיאנג מדבר על שני כוחות, עקרונות או אלמנטים השונים זה מזה, מנוגדים זה מזה ולמרות זאת, כל אחד מהם הכרחי לקיומו של השני. לדוגמה חום וקור, שמים וארץ, גבר ואישה, אור וחושך. שני ניגודים אלו יוצרים את השלמות ואת האיזון. לדוגמה: גבר ואישה, על אף השוני ביניהם האחד לא יכול להתקיים ללא השני והמשכיות לא יכולה להיווצר.

היין מדבר על אנרגיה עם איכויות נשיות, מכילות, רגועות, רכות, מפשרות, אנרגיה שכיוונה יותר כלפי מטה ומתכנסת ; היאנג מדבר על אנרגיה עם איכויות גבריות, מוחצנות, דינמיות, אסרטיביות, אנרגיה שכיוונה כלפי מעלה ומתפשטת.

כשאנו מדברים על אהבה - גם בה ישנם שני אספקטים שיוצרים אותה למשהו שלם.

הפן הייני של האהבה הינו האינטימיות, הנאמנות, הרומנטיות, השותפות . לאינטימיות ולשיתוף יש אנרגיה שהיא משתלבת יותר, מתכנסת, לעומת התשוקה המייצגת את הפן היאנגי של האהבה, שהיא בעלת אנרגיה מעוררת יותר, פורצת, משלהבת.

אם אחד מהצדדים האלו חסרים באהבה, האהבה לא שלמה.

על כן, כשאנו מעוניינים ליצור אווירה רומנטית ומסעירה גם יחד ליום האהבה, אנו נשתמש בשילוב של יין ויאנג , במושגים עיצוביים.

צבעים קרים ומרגיעים, קוים עגולים ורכים, מרקמים מחוספסים, תאורה עמומה, ריהוט נמוך כל אלה מייצגים את היין.

צבעים חמים, קווים חדים ומשופעים, תאורה עילית וחזקה, ברק, זוהר - מייצגים את היאנג. בדרך כלל נרצה לתת אווירת רקע רגועה, מוכלת, שתאפשר פתיחות ואינטימיות, אך לתוכה נכניס מגע של יאנג כדי לעורר את החושים והתשוקה.

אז איך עושים זאת?

בפנג שואי, אנו מתחשבים בשינויים בטבע ובמסלול השמש כדי למצוא כיוונים טובים למטרות שונות. כיוון שקיעת השמש, מדרום מערב ועד צפון מערב נחשב לאזורים רומנטיים; אם ניקח את השינויים הנובעים עם הזמן, אז בשנת 2006, כיוון הרומנטיקה נמצא בצפון מערב (אני חייבת לציין שזה בהסתכלות מאקרו וכשאנו בוחנים בית אנו מסתכלים עליו כאינדיווידואל והתמונה והכיוונים יכולים להיות שונים).

על כן, מי שיכול להשתמש באזור זה בביתו כדי לחגוג ולציין את יום האהבה, זאת המלצה. צבעים וצבעוניות הם תדר אנרגטי המשפיעים רבות על האווירה ועל מערכת החושים שלנו. אדום - זהו הצבע שמעורר אותנו מכול ומגרה את כל מערכת החושים. בפנג שואי האדום מייצג את יסוד האש, שהיא האש שבאהבה, הרי זוהי התשוקה.

תוספת הלבן באדום, מרככת אותו ויוצרת צבע ורוד המייצג את הרומנטיות והאהבה בשלמותה. הוורוד נחשב לאחד מהצבעים המרגיעים ומשרה ביטחון בגווניו הפסטלים לעומת גווניו החמים, כמו הפוקסיה, המכניסים אקזוטיות וריגוש.

אדום וורוד ביחד מקפיצים ומשלהבים ובשילוב עם זהב יוצרים אפקט מושלם.

כתום הוא צבע שמאפשר ומעודד תקשורת, באירועים חברתיים הוא מכניס חיוניות ושמחה. הוא גם צבע שמשפיע לטובה על מערכת העיכול, ועל כן, אם יום האהבה נחגג באופן קולינרי, זהו צבע שטוב לשלב בארוחה.

ורוד עם כתום משרה חום אך לא דינמי כמו בשילובו עם האדום, אלא הוא מכניס יותר שמחה ונועם. סגול , מעבר לזה שנחשב כצבע הרוחניות, הוא משלב בתוכו את האדום של התשוקה וכחול, המייצג מסירות ונאמנות, על כן יחד מעביר מסר של שניהם. בשילוב עם לבן אנו מקבלים את גוני הלבנדר למיניהם המכניסים רוך ויכולים לשמש כצבע רקע מצוין.

אדום וסגול יחד מכניסים אווירה חמה לצד עידון.

אז שולחן עגול עם מפה בצבע לבנדר, פיץ', ורוד פסטלי או אפילו בגון קרם עם זר פרחים, הכולל אדום עמוק, בשילוב עם ורוד או סגול או בפני עצמם. אלמנט מוזהב על השולחן באמצעות שימוש בפריט כלשהו או פיזור של אבקת מלאכים, נרות המייצגים תאורה עמומה, קטורת המכניסה קצת מסתוריות או שמנים אתריים, המכניסים ריחות טובים, עם מוזיקה שעושה לכם את זה ולבוש סקסי, משלבים בתוכם את היין ואת היאנג ויוצרים את האווירה המושלמת.

ואם אתם מבינים את הרעיון אזי השמים הם גבול היצירתיות.

 

קורס פנג שואי: לחץ כאן

לפרטים נוספים פנו לאתר של נטע כפרי:

http://www.netakafri.co.il

 

 

 
 
 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם  על אחריות המפרסם בלבד