לעמוד הראשי
 

 

 

מאת: ד"ר שולמית רונן, תרפיית אור, צליל וצבע

 

 
 

המעבירה קורסים וסדנאות

לערב חג – החנוכה – נדליק נרות אדומים

צבע אדום – מסמל אנרגיה של אהבה ואנרגיית חיים, החיות, העוצמה והבקיעה.

זהו צבעם של מובילי החום: האש והדם, הקשורים באור השמש, בכוח החיים, בנתינה האינסופית, ברוחב הלב, באציל ובנשגב.

האדום עוזר לגשמיות במחשבה ומחזק את כוח הרצון. האדום עוזר לשנות דברים, יש בו איכויות של התעוררות לשינוי "האני" בתוך עצמנו ומסביבנו.

זוהי אנרגיה טהורה, פעילה, הנמצאת בתנועה מתמדת, אנרגיה מלבה, ממריצה, ספונטאנית וטעונת רגשות. בהיותה מטבעה אימפולסיבית היא פוקחת עיניים ומפלסת דרך לחדש. היא מקרבת אותנו לטוהר הטבעי השוכן בקרבנו.

נר שני – נרות בצבע כתום

צבע כתום משרה אושר, שמחה, התלהבות, השראה, קשרים חברתיים.

הוא הנקודה המאזנת בין רוח האדם לבין יצר החיים והמין. הכתום מסמל את כוח היצירה, הדינאמיות השמשית, הבריאות, הקדושה, האינדיבידואליות, הגאווה והיהירות, והאמונה. הוא מעצים את החיוניות וממריץ את סגולות השמש: הנדיבות, אומץ הלב, האופטימיות והיצירה.

כצבעה של הבריאות, הוא קשור בהכרח לריפוי, הוא מבטא זריחה פנימית, ומחזק את מערכת החיסון. צבע כתום הוא צבע המאפשר ויתור ולהרפות מאותם דברים שאינם נחוצים לנו יותר בחיינו.

נר שלישי – נרות בצבע צהוב

לצבע צהוב יש תכונות של שמחה, ידע וחוכמה, הטמעת ידע ושיתוף, יצירתיות והבנה, הומור, אופטימיות, רעננות והזנה, תקשורת טובה, בהירות מחשבה וזיכרון.

הצהוב הוא צבע צוחק ושמח, צבעה של האינטליגנציה המהירה, של הבהירות ושל האינטואיציה.

הצהוב מאפשר לנו את קרינת השמש בתוכנו ולגלות את זהותנו העצמית לעומת הפחד.

נר רביעי – נרות בצבע ירוק

במסורת הצבעים נחשב הירוק לצבע התקווה, ההתחדשות, האיזון וההרמוניה. הירוק הוא צבע הנעורים ומבטא את שמחת החיים.

צבע ירוק משרה יושר ואמת פנימית, ויוצר הרמוניה, שלווה ושקט. מרכז הלב – אהבה, רצון אלוהי, אמביציה ורצון. טבע – צמיחה וגדילה, יצירת חיים ואיזון. ביטוי מן הלב ונתינת אהבה ללא תנאים.

ירוק יוצר מרחב, תקשורת והתעוררות מן הלב. יוצר רגשות של אמון, יושר, איזון וכיוון. הזנה של הטבע לגוף. רוחניות הבאה מן הלב.

נר חמישי – נרות בצבע כחול

כחול הוא צבע של טוהר, בהירות המחשבה, מרגיע ושלו.

צבע כחול משרה שלווה של התודעה – בהירות, כמו שמים ללא עננים.

הכחול מעורר את תעצומות הנפש של האדם, מחזק את רוחו ומסייע להתפתחותו. הוא מעודד החלטות שקולות ובחירות התואמות את השקפת עולמו של האדם ואת חזיון רוחו.

צבע כחול הוא צבע ריפוי, מרגיע, מאפשר לנשום את החיים במלואם ולחוש בהתקדמות. צבע המרגיע את הדיבור וההקשבה. צבע המחבר אותנו לתקשורת טובה עם מה שאנו חושבים, ברמה הגשמית והרוחנית. מאפשר תקשורת טובה יותר במערכות היחסים שלנו.

נר שישי – נרות בצבע סגול

הסגול מסמל את שיווי המשקל המושלם בין השמים לארץ, זוהי צלילות הדעת והמעשה המחושב, הלהט והאינטליגנציה, האהבה והחוכמה – הסגול נחשב לצבע הרוחני ביותר.

הצבע סגול הוא אנרגיה של השלמה, מחדש ומצמיח, מתחבר לאנרגיה שמימית

למסתורין ולנסתר.

הסגול הוא צבע האינטואיציה וההשראה, הוא רווי חזון, נושא פניו לעבר משימות ומטרות נעלות ושואף להתפשט במרחב. הוא מעניק יציבות ועקביות ומאפשר בחירה נכונה.הסגול מייצג את הדיאלוג המתמיד הקיים בין החומר לרוח, בין ההתרחבות להצטמקות.

סגול הוא צבע של איזון, של שינוי צורה והעברה לממדים אחרים. צבע מנקה ומטהר.

נר שביעי – נרות בצבע ורוד

צבע ורוד משרה חמימות ודאגה, יצירתיות ואינטואיציה נשית, ממקום של רכות עוטפת ואהבה ללא תנאי.

הורוד מאפשר אהבה וקבלה, קבלה עצמית ואת ה"אחרים".

אהבה בלתי אמצעית – חמלה וחסד ללא שפיטה.

צבע של קבלה ללא תנאים, שכאשר אנו מצעים אותה לעצמנו, אנו מקרינים אהבה לסביבה. אהבה היא התנועה של הוורוד, היא הקבלה העצמית של עצמנו, יש בה חמלה וחסד.  אמון – הוא הבסיס לאהבה.

נר שמיני – הוא אחדות כל הצבעים – נרות לבנים

צבע לבן משרה תחושה של טוהר וקדושה, פשטות, שלמות, נתינת הכול, פתיחות של הלב ואחדות עם עצמנו והסובבים אותנו, אור – הנמצא בכל מקום ללא זמן, חלל ומרחב, יש בו מן הנאמנות לאמת.

הצבע הלבן – יש בו הפוטנציאל לשקף כמו מראה, מטהר את הדמעות והסבל, צבע המשמש מטהר בתהליכי ניקוי. צבע היוצר פרדוקס, מכיל את כל הצבעים אולם יכול להיות גם ריקנות. יש בו הכול ולא כלום. כמו לומר: האור בקצה המנהרה שאיננו רואים בזמנים של משבר.

האור הלבן מציע את ההבנה, התקווה למצוא את האומץ להרחיב את הלב ולפתוח את העיניים למשהו חדש, כך שמה שהופיע בקצה דרכינו יופיע במלוא יופיו ואדרו.

 

 

דר" שולמית רונן

מעבירה קורסים וסדנאות

 

Dr Shulamit Ronen    
Ph.D
tel:
fax:
mobile:
972-4-9837640
972-4-9837640
972-53-371070
 
 
 
 


 

 

 
 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם  על אחריות המפרסם בלבד