לעמוד הראשי
לכתבה בשפה הרוסית לחץ כאן

רפואה משלימה או רפואה טבעית

מאת : אלה גרשונוב

אלה גרשונוב - ביואנרגתית , מטפלת הוליסטית ומורה בכירה ברפואה משלימה.

לימדה בקולג' "צבר" לרפואה משלימה וכרגע מלמדת ב"מרכז למגע בטוח".

על רפואה אלטרנטיבית כתבו ודיברו הרבה בזמן האחרון. המילה עצמה "אלטרנטיבה" מפורשת בתור ניגוד לרפואה הקלאסית והמקובלת. הרבה יותר נכון להבין את זה בתור רפאה משלימה או רפואה טבעית. בעולם המערבי שבו אנו חיים, מגמות שונות ברפואה הטבעית נקראים רפואה "מזרחית", מכיוון שתורות שונות, כולל תורות על בריאות האדם ושיטות דיאגנוסטיות לריפוי, חדרו במאה שנים האחרונות מסין,יפן והודו והביאו איתם לאירופה ולאמריקה את נקודת המבט שלהן.

"כל דבר חדש - זה דבר ישן שנשכח מלב"- לא כך? סוגי טיפול כמו שיאצו, סו-ג'וק, רייקי, רפלקסולוגיה, יוגה (אלה רק השמות הידועים...) נכנסו לאופנה בעשורים האחרונים, אבל עובדת קיומם כבר ידועה לנו מלפני 1500- 2000 שנה, מתיאורים ביומנים עתיקים של רופאי חצרות מלכים.

הגישה המזרחית לבריאות האדם קובעת בתור עובדה שהאדם הוא חלק מן הטבע, שמים – אדם – אדמה (נוסף לכל הקיים בטבע, החי והלא חי), והכול נמצאים במערכת יחסים קבועה ובלתי פוסקת, תלויים זה בזה ומשפיעים זה על זה. תפקוד בריא של גופינו מושפע מתגובות רגשיות על האווירה מסביב, מכמות ומאיכות המזון, וממצב סוציואקונומי. ובכל האחדות הזאת הדבר המיוחד ביותר הוא היכולת של חלק בודד מן הגוף לשקף את המצב של הגוף כולו.

לדוגמה, בכפות הרגליים והידיים מתרכזים קצות העצבים של כל חלקי הגוף. ובדיוק על זה מבוססת ההצלחה של חלק משיטות המניעה הנקוטות בגילוי המחלות ובשיטות הריפוי המזרחיות. אחרות מתבססות על צבע העור של מטופל מסוים, על מצב השרירים והעצמות, צבע הציפורניים וסימנים אחרים, ולפיהם מבינות לא רק את מצבו העכשווי, אלא גם בעיות שהיו לו בעבר, כי כל המתחים והמחלות משתקפים בסימנים אלו.

הרפלקסולוגיה למשל, משפיעה על כפות הרגליים והידיים, מרגיעה את חלקי הגוף המתוחים יתר על המידה ונותנת אנרגיה חדשה לאיברים חלשים. זאת שיטת הריפוי העדינה ביותר והיא מתאימה מאוד לאנשים מבוגרים ולילדים קטנים.

כל האיברים הפנימיים יחד עם מעטפת הגוף, רקמות, רגשות, מודעות מקושרים ביניהם על ידי מערכת תעלות - ערוצי אנרגיה (מרידיאנים). מעבר חלק בערוצי האנרגיה מבטיח שיתוף פעולה טוב בין האיברים הפנימיים, קשר ישיר ביניהם לבין העור והסביבה. פגיעות נפשיות וגופניות שמתאספות עם השנים יוצרות "פקקים" בערוצי האנרגיה ופוגעות בתפקודן, דבר שגורם להפרעות בתגובות הביוכימיות של חילוף החומרים של הגוף. אפשר למצוא התפתחויות של פגיעות פונקציונליות בתוך הגוף בעזרת אבחנה ביוטכנית של 'פולל', אבחנה ממוחשבת לפי תוכנות יפניות, אמריקאיות ורוסיות.

מכיוון שמחלות מתפתחות בתוך גוף האדם זמן מה לפני שהן יוצאות החוצה, ברור שיותר קל למנוע אותן מאשר לרפא אותן. אבל חשוב להבין שפגיעה בחילוף חומרים שנמשכת כבר הרבה זמן אי אפשר לרפא על ידי נטילת כדורים בלבד. צריך להוסיף הרבה תוספי מזון ותוספים ביולוגים פעילים.

טיפול בדיקור ושיאצו משפיעים בדיוק על ערוצי האנרגיה, ופותחים את ה"פקקים" שנוצרו במרידיאנים . עודף אנרגיה באיברים וברקמות הגוף גורם לכאבים חזקים, ואילו חוסר אנרגיה באיברים וברקמות הגוף גורם לאובדן תחושה ולהרגשת נימול. פתיחת ערוצי האנרגיה לזרימה תקינה של אנרגיה מתבצעת על ידי מסאז' (בשיטות שונות). שלושת השיטות, דיקור, שיאצו ומסאז', נחשבות לאקטיביות ביותר ומתאימות לגיל האמצע (לא לילדים ולא למבוגרים מאוד).

טיפול ברייקי נבדל משיטות אחרות בהשפעתו העדינה והמאזנת זרמים של אנרגיה בגוף. אפשר להשתמש בו לריפוי ולחיזוק של מערכת העצבים במצבים רגשיים בכל שכבות הגיל, מתינוקות ועד מבוגרים מאוד.

באופן כזה, על ידי שימוש בשיטות שונות, אפשר להביא את הגוף לתפקוד מושלם ולאיזון ושלווה נפשית.

אפשר גם הפוך: בהשפעה על המערכת הנפשית והבאתה לאיזון, אפשר למנוע בעיות נפוצות, כגון התקפי חרדה, עומס יתר, כאבי גב תחתון, חוסר שינה, דיכאונות, עצירות, ובעיות בדרכי נשימה. בכיוון הזה "עובדת" שיטת הריפוי בצמחים של ד"ר באך- זאת שיטה אנגלית. תמציות המותאמות במיוחד "מוציאות" ממערכת העצבים המרכזית את השפעותיהן הפוגעות של מתח נפשי, פגיעות, תאונות, ו"מוחקות" ביישנות יתר, בכיינות, עצבנות יתר, התרגשות יתר, אגרסיביות. בקיצור מתקנות את כל מה שאנחנו לא אוהבים באישיות שלנו ומה שהפסיכולוגים מכנים רגשי נחיתות.

כמו שניתן לראות, הרפואה הטבעית כוללת שיטות שונות לריפוי מחלות, לרבות דרכים למניעתן. ניסיון רפואי וניתוח סטטיסטי של הממצאים מראים ששילוב בין תרופות נחוצות לבין תוספי מזון ביולוגים מגביר פי 2 את תהליך ההבראה והשיקום.

יש פתגם שאומר, "בן אדם חולה – הוא אדם עצוב או כועס. בן אדם בריא- הוא אדם מאושר" – זה אומר שצריך לעשות הכול בחיים ולהשתמש בכל הדרכים כדי שיותר אנשים יהיו מאושרים ומחייכים מסביבנו – מכיוון שבריאות זה אושר וחופש!

מי שמתעניין בשיטות ריפוי אלטרנטיביות, מי שרוצה לבדוק את בריאותו, יכול לפנות אלי

אלה 

טל': 054-4701488

 
 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם  על אחריות המפרסם בלבד