לעמוד הראשי
 

יומן ספרותי של טיפול עצמי/איתן ישראלי

הוצאת אדוואנס

מאת: דבורה רם

ד"ר איתן ישראלי, תושב רחובות, פרש לאחרונה מעבודתו בפקולטה לחקלאות.

ספרו "יומן ספרותי של טיפול עצמי"  מורכב משני חלקים המתארים את קורותיו של לד"ר ישראלי במהלך תקופה של ארבעה חודשים בשבתון שעשה בארה"ב.

לשבתון יצא, שלא כהרגלו, לבדו. הרקע הוא התקופה שלאחר נפילת מגדלי התאומים, והפרישה מהעבודה עומדת בפתח.

החלק הראשון הוא תיאור האירועים: מרגע הנחיתה של המטוס, המביא את ישראלי לארה"ב, מתרחשים אירועים של ביש מזל, כגון החלפת המזוודה שלו באחרת, המפגש עם בעלת הדירה וחבריה, איבוד הדרך בסביבה הקרובה - הבתים הקרים מוגפי התריסים, הפגישה עם אנשים אחרים ושונים, הבירוקרטיה הכרוכה בפתיחת חשבון הבנק וכו', כל אלה יוצרים אווירה של תסכול, מלווה בנדודי שינה, קשיי הסתגלות וצורך בטיפול.

החלק השני הוא יומן ספרותי של הטיפול העצמי, ניסיון להבין את משמעות הקורות אותו, להבין ולהפנים, ולשתף אנשים אחרים במה שקרה לו: לפעמים כושר של הישרדות ולעתים שקיעה וחרדה וקריאה לעזרה.

הכתיבה והניתוח העצמי גרמו להזדככות החוויות של ישראלי. בדרך זו של כתיבת סיפורים מצא ישראלי את הפתרון לבעיותיו. זהו הטיפול העצמי - כתיבת יומן.

נשאלת השאלה, מה עושים אנשים אחרים במצבים כאלה ואחרים, כשבעיות קשות פוקדות אותם. כיצד הם פותרים את בעיותיהם. בני אדם שונים עושים  בוודאי שימוש בסגנונות שונים כדי להחזיר לעצמם את השלווה. הספר מעורר למחשבה.

 

 

 
 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם  על אחריות המפרסם בלבד