לעמוד הראשי

 
 

 

טיול לכרמל – ההר הירוק כל השנה...

ומרכז המבקרים "שדות ישראל"

   

יצאנו מאריאל,דרך כביש החוף, עצרנו לארוחת בוקר ביערות הכרמל, בחניון זיתים. התחלנו את טיולנו בסיור קצר, בעין הוד הקסומה.

עין הוד הוא כפר אמנים שהוקם בשנת 1953 על ידי מרסל ינקו אבי זרם הדאדא באמנות. מרסל ינקו, שהיה באותה התקופה הממונה מטעם המדינה על איתור שטחים עתידיים להקמת פארקים לאומיים, הגיע לכפר הערבי עין חוד שתושביו נמלטו במהלך מלחמת השחרור למקום מחסה בקרבת מקום (והקימו יישוב חדש בשם זה). הוא הצליח למנוע את הריסת הכפר על ידי כוחות הביטחון ושיכנע את הממונים במחלקת התכנון לתת לו את המקום.

הכפר הוגדר כיישוב שבו יעסקו האמנים באמנות ויקיימו את עצמם מאמנותם. עם השנים הוקמו בו סדנאות, אמפיתיאטרון ומוזיאון ינקו דאדא.

מעין הוד המשכנו לרכס אצבע, מסלול המטפס במתינות צפונה לאורך מדרון המכוסה חורש טבעי, ובו צומחים אלון מצוי, אלה ארץ ישראלית, אורנים וכן מטעי זיתים. ירדנו במסלולנו לנקודת תצפית מרהיבה (תחת עץ אורן) שממנה נפרס לעינינו כל מישור החוף הצפוני והים התיכון. המדריך על הכרמל הסביר לנו באותה הזדמנות, כי ''ההר הירוק כל ימות השנה'', כפי שנכתב עליו בשיר המפורסם, הוא גם מקום שאליו נקשרים סיפורים פולקלור רבים השוזרים בהיסטוריה של הארץ ושל מסורות הדתות השונות המתקיימות בה.

המשך המסלול התאפיין במגמת ירידה ובעיקול לצפון מזרח. עברנו לאורך מצוקים לא גבוהים והגיענו למערת אצבע ( מערה פרה היסטורית).מהמערה ירדנו במדרגות סלע עד לעמדה בריטית ישנה וממנה במדרגות בנויות עד לחניון פיתחת נחל אורן.

המשכנו בנסיעה קצרה למושב כרם מהר"ל , אל "שדות ישראל, מרכז חוויה ולמידה בהשראת הטבע. שם, לאחר ארוחת הצהריים נערכה לכבודנו קבלת פנים, אשר כללה טעימה ממשקה הבית העשוי חליטת צמחים ופרחים, והסבר קצר על המקום, שבמהלכו צפינו בסרט המתאר וממחיש את סיפור ההקמה המיוחד במינו אשר התאפשר הודות לנחישות ולחזון והפך למפעל ייחודי המשלב חקלאות, תעשייה ותיירות.

ההורים, ובמיוחד הילדים, ישבו קשובים ומרותקים.

חגגנו במקום את יום הולדתה של שני ,בשירה, פרחים ובזיקוקין, ולאחריהם יצאו הילדים לפעילות יצירה. כל ילד בחר את הפריט שאותו יקשט בפרחים ובפירות מיובשים, והיצירות המרהיבות לעין נארזו על ידי המדריכות בצלופן ובסרט קישוט.

ההורים נשארו באולם להרצאה בנושא: "הפרחים נובלים מהר מדי?" – רעיונות להארכת חיי הפרחים באגרטל, וטיפים בנושא ייבוש ושימור פרחים ופירות.

מנהלת האירועים של "שדות ישראל" התקשרה למחרת הטיול למשרדנו וביקשה להודות לקבוצה מאריאל על הביקור המלבב, ובמיוחד לילדי אריאל אשר התנהגו בצורה בוגרת ומופתית.

אנו שמחות שיש לנו אנשים נפלאים כאלה באריאל המשמשים שגרירים טובים ביותר בכל רחבי הארץ.

 

שלכם

 ליאורה ואופירה

 

 
   

אנו שמחים לבשר לכם כי נפתח במתנ"ס אריאל מדור תיירות המארגן טיולים, ימי כיף, נופשונים, ימי בריאות וספא, נופש בבתי מלון, אירוח כפרי, טיולי שטח אתגרי ועוד. . .

אתם מוזמנים להצטרף וליהנות.

הכרה יסודית של הסביבה וידיעת הארץ נוטעות בלבבות את רגש השייכות וחיבת המולדת. חשיבות יתירה נודעת לכך , שכן הכרת המולדת מחנכת אזרחים נאמנים, האוהבים את עמם ואת ארצם.

כדברי המשורר: (שאול טשרניחובסקי)

האדם אינו אלא קרקע ארץ קטנה,

האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו.

 

 

"תוריאל" מזמינים אתכם להצטרף אלינו לטיולים,

כדי לטעום על קצה המזלג טעמם של החיים היפים,

טעמה של ארץ אהבתנו.

 

 

 

 

   

 

 

לפרטים נוספים התקשרו לטלפון:03-9061800

 

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות ולתצלומים והם  על אחריות המפרסם בלבד